Izvieto 65 vimpeļus ar pilsētas simboliku
Tāpat kā daudzviet Latvijā tiek domāts par pilsētu un pagastu vizuālo noformējumu, arī Lubānā tās iedzīvotājus un pilsētas viesus kopš 21. jūlija priecē 65 vimpeļi, kuros ietverta pilsētas simbolika.
- Vides dizaina objektus pilsētā izvietot cenšamies katru gadu, lai atdzīvinātu Lubānu un iepriecinātu pilsētas iedzīvotājus. Par šo vimpelīšu izvietošanu tika nolemts jau tad, kad Lubāna, tāpat Cesvaine un Ērgļi, vēl nebija pievienoti jaunajam Madonas novadam.
Vimpeļu uzstādīšana tika ietverta 2021. gada budžetā. Tā kā līdzšinējā Lubānas novada vairs nav, zudis ir arī novada ģerbonis, kas man personīgi un arī lubāniešiem bija ļoti iemīļots. Pats savulaik piedalījos ģerboņa izstrādē, to atzinīgi novērtēja un vēlāk apstiprināja arī heraldikas komisija.
Arī iedzīvotāju aptauja par agrākā ģerboņa izveidi guva lielu atsaucību, pat mākslinieki izteicās par to atzinīgi. Lubāniešiem šis ģerbonis radīja piederības sajūtu savām mājām, savai dzimtajai pusei, vietai, kur viņi auguši, mācījušies vai strādājuši. Žēl, ka tagad nekur vairāk nevarēsim to ne likt, ne kā citādi izmantot, tagad Lubāna visiem asociēsies tikai ar šo pilsētas simboliku, - stāsta Lubānas apvienības pārvaldes vadītājs Tālis Salenieks.
Uz jautājumu, kāpēc pilsētā izvietoti tieši sešdesmit pieci vimpeļi, Tālis Salenieks atbild - tas sanācis gluži nejauši un bez iepriekšēja nodoma.
- Mūsu mērķis bija aptvert pēc iespējas plašāku pilsētas teritoriju, tai skaitā arī maģistrālās ielas. Vimpeļu uzstādīšanā piedalījās īpašumu apsaimniekošanas speciālists Renārs Stalbovs un arī Guntis Stalbovs.
Ceru, ka arī turpmāk viss ritēs gludi un jaunā dome īstenos mūsu ieceres, lai ieguvēji būtu visi novada iedzīvotāji, - pauž Tālis Salenieks.

30.07.2021.