Kempingu tuvākajā apkārtnē nav daudz
Kempings "Rozītes" - tie ir namiņi labiekārtotā un sakoptā plašā teritorijā pie ūdens Cesvaines tuvumā, un, izrādās, kempings šovasar ir ļoti pieprasīts - aizpildītas vietas līdz pat rudenim.
- Šī vasara ir ļoti pateicīga, - tiekoties atzīst kempinga saimniece Līga Ozola. - Ko gan vairāk vajag karstajā vasarā? Lai ir tuvumā ūdens, un lai ir droša vieta, kur dzīvot. Atvaļinājuma laikā, kad iesaka vairāk uzturēties brīvā dabā, te atbrauc ģimenes. Ierodas arī makšķernieki, kas brauc uz Lubāna ezeru, bet izvēlas nakšņot mūsu kempingā. Ir arī otrādi - braucot no Latgales, paliek kempingā "Rozītes". Var izvēlēties telšu vietas, bet šogad ar teltīm ierodas mazāk, pagājušajā vasarā bija daudz vairāk ceļotāju, kas nakšņoja teltīs. Lai rezervētu kempinga namiņu, jāpiesakās laikus. Pēc pieteikuma atbraucējiem ierādu namiņu, kur dzīvot, pastāstu, ko var izmantot, bet par uzturu gan katrs gādā pats - ēd līdzpaņemto, dodas uz Cesvaini, kur maltīti ietur kafejnīcā "Kuilis", vai izmanto iespējas lielajā labiekārtotajā virtuvē pagatavot siltu ēdienu, te atpūtnieki var arī sapazīties. Mēs visiem stāstām, ka tuvumā var ne tikai apskatīt Cesvaines pili, ka te ražo arī tik daudziem iecienīto "Cesvaines piena" sieru, ir alus darītava, arī stipro dzērienu ražotne. Daži Cesvaini apskata, taču daži klienti tā arī līdz Cesvainei neaizbrauc - makšķerē zivis, vāra zupu, peldas, sauļojas. Saista arī pirtiņa, pie tās - iespaidīga izmēra kubuls, bet pats svarīgākais ir lielais dīķis, laipas, saliņa, kas visiem ļoti patīk. Ir sagādātas laivas, ko klienti var izmantot. Darbošanās lauks ir pēc katra interesēm, un mājiņā parasti dodas tikai pārgulēt.
Uz jautājumu, kā klienti uzzina par kempingu "Rozītes" Cesvaines tuvumā, Līga Ozola atteic, ka tā ir gan sociālo tīklu, gan arī mutvārdu informācija, kas ceļo no viena pie otra.
- Ļoti daudz pastāvīgo klientu, kas kempingā jau ir bijuši un atgriežas, paņemot vēl līdzi draugus vai pastāstot paziņām. No 2014. gada esam sākuši strādāt nopietnāk tūrisma jomā, kempinga mājiņu var rezervēt caur booking.com, ir arī sava informācijas lapa vietnē facebook. Man darbā neaizstājami palīgi ir telefons un blociņš. Pie mums uz "Rozītēm" brauc no visas Latvijas malām, un šogad ir atpūtnieki pat no Ventspils, Liepājas, Tukuma, Kandavas. Brauc gan uz nedēļas nogali, gan uz vienu dienu, gan uz visu nedēļu. Šovasar te nerīko pasākumus, bet pirms pandēmijas te rīkoja arī svētkus, atzīmēja dzimšanas dienas. Ja viena kompānija noīrējusi visas mājiņas, tad, protams, ir arī grilēšanas svētki. Ja ir iespēja, ļaujam uz terases nosvinēt dzimšanas dienu. Viss strādā, un par to, ka tūrismā nav kustības, nevar sūdzēties. Šovasar - kā nevienu gadu - esam apdāvināti ar saulainu, karstu vasaru, un ir ļaudis, kas nebrauc pāri robežai, kam ir labi tepat, - domās dalās Līga.
Viņa pastāsta par pirmsākumiem: - Kempings ir SIA "Ozols LG" struktūrvienība. "Ozols LG" ir vīra Jāņa Ozola uzņēmums, kam ir sava galdniecība. Viss no koka, kas atrodas kempinga teritorijā, ir gatavots mūsu galdniecībā. Savulaik vectēvs gribēja, lai te būtu dīķis, kas tika izrakts diezgan liels, bija doma, ka te varētu makšķerēt. Uzreiz parādījās arī viena laiva (pārējie peldlīdzekļi ir sagādāti pakāpeniski). Kopā ar ģimeni izdomājām, ka vasarā ir jādod iespēja atpūsties arī citiem, ka makšķernieki būs tie, kas te brauks un nakšņos. Cesvaines tūrisma centrā tolaik strādāja Ilze Kalna, kas vēl vairāk rosināja darboties tūrisma virzienā, lai mēs, šīs skaistās vietas iemītnieki, dalītos arī ar citiem. Tad arī sākām domāt, kas ir vajadzīgs, lai kāds te gribētu braukt. Sākotnēji bija doma, ka te uzņemsim makšķerniekus, tā tika uzcelta pirmā mājiņa. Šobrīd atļaujam makšķerēt tikai tiem, kas kempingā pārnakšņo. Pamazām katru gadu nāca kas jauns klāt. Pirmajai mājiņai pievienojās otrā, trešā. Uzcelta virtuves ēka, kur ceļiniekiem pulcēties kopā. Protams, bija vajadzīga arī pirts, kas ir sena, bet tika restaurēta pagājušajā gadā. Šī gada jaunums ir labiekārtotā ugunskura vieta ar visu katlu un šūpuļkrēsliem. Tā mēs sākām dalīties ar savas vietas jaukumiem, kamēr sadalījāmies tik daudz, ka sniedzam pakalpojumus visu vasaru nepārtraukti. Tūrisma sezona mūsu kempingā ilgst no 1. jūnija līdz 1. septembrim.
Savulaik zemes īpašumā bija tikai mazliet brīvas vietas un džungļi, tagad ir iecere, ko vēl varētu labiekārtot. Ir saglabājušies veco saimnieku māju pamatu akmeņi, un varbūt kādreiz te taps vēl kāda terase.

30.07.2021.