Attālinātā darba nodrošināšanai iegādātas planšetes
Madonas novada pašvaldības dome vēl pirms novadu apvienošanās lēma, ka deputātu darba vajadzībām nepieciešams iegādāties planšetdatorus. Tādējādi, darbu uzsākot jau jaunajā novadā, deputāti ir tehniski nodrošināti, lai varētu piedalīties attālinātajās domes sēdēs.
Ņemot vērā attālinātā darba un mācību radīto pieprasījumu pēc datortehnikas, šobrīd cenas tai nedaudz augušas, tādēļ stacionārā vai portatīvā datora vietā šoreiz izvēlētas planšetes, kas ir lētākas un arī mobilākas lietošanā.
- Pirms kādiem astoņiem gadiem pirkām portatīvos datorus deputātiem, bet laiks tomēr pagājis un laika zobs darījis savu. Šoreiz izlēmām par labu planšetēm, jāiet mūsdienu tehnoloģijām līdzi. Tās ir arī lētākas; vienas planšetes cena bija ap 180 eiro, - atzina domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs.
Tā kā joprojām daļa darba notiek attālināti „Covid-19" dēļ, attālinātais sanāksmju veids šobrīd esot optimālākais. - Tā varam ietaupīt laiku un līdzekļus pārvietojoties, turklāt arī „Covid-19" situācija joprojām ir diezgan neskaidra, tāpēc lēmām visiem iegādāties planšetes. Planšetes ir aprīkotas ar programmu „Namejs", kurā tiek protokolēti deputātu balsojumi sēdēs. Arī deputātu ikdienas darbam vajag šādu tehnisko ierīci, jo ir daudz dokumentu, kas jāskata, - pauda Agris Lungevičs.
Kad darba specifiku neietekmēs valstī noteiktā distancēšanās, domes sēdes atsāksies klātienē. Vai 2. stāva zālē pie ovālā galda, kur jau līdz šim kompakti tika rīkotas domes un komiteju sēdes, visiem deputātiem pietiks vietas? Turklāt iepriekšējo 17 deputātu vietā nu ir 19.
- Iepriekš pie galda bija 17 deputāti un divi administrācijas darbinieki - lietvede-protokoliste un izpilddirektors. Esam domājuši, ka administrācijas darbiniece varētu būt pie blakus galdiņa, izpilddirektors un deputāti pie domes galda. Vienu papildu vietu, domāju, varēsim atrast. Bet ir bijušas arī diskusijas par to, ka klātienes sēdes varētu rīkot 3. stāva zālē, jo tur ir brīvāk, būtu vairāk vietas arī ziņotājiem, - domes priekšsēdētājs atbildēja.
Jāpiebilst, ka domes sēdes ir arī atklātas citiem skatāmo jautājumu interesentiem. Līdz šim „Covid-19" ierobežojumu iespaidā domes ēka pamatā bija slēgta, apmeklētāji tajā varēja iekļūt, tikai iepriekš piesakoties. Agris Lungevičs atklāja, ka ar šo nedēļu domes ēka esot atvērta, bet, protams, ieeja ir tikai ar sejas maskām, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus.
Par iedzīvotāju iespējām tikties ar deputātiem, domes darbiniekiem Agris Lungevičs komentēja: - Tiek veidoti deputātu jaunie pieņemšanas laiki. Katram tie būs individuāli, bet noteikti ir iespēja satikt katru deputātu klātienē, iepriekš telefoniski sazvanoties un par to vienojoties.

21.07.2021.