Notiks Jauno mērnieku laiku svētki
Šīs nedēļas piektdiena un sestdiena (23. un 24. jūlijs) solās būt interesanta un daudzveidīga - šo dienu ietvaros norisināsies Jauno mērnieku laiku svētki.
- Šajā laikā mēs katru gadu esam svinējuši svētkus. Kādreiz tie bija Ērgļu pagasta, pēc tam Ērgļu novada svētki. Tagad ir izauklēta ideja par Jauno mērnieku laiku svētkiem. Kāpēc tāds nosaukums? Jāteic, šis ir tāds pārmaiņu laiks, kas ieviesis izmaiņas. Mums visiem ir savas spēka un izziņas robežas, prieka un iedvesmas robežas, māju sajūtu robežas, arī gandarījuma un atklāsmes robežas, taču vissvarīgākās mums ir savas drošības robežas. Sausnējieši un jumurdieši allaž ir gaidījuši šos svētkus, tā ir arī šogad. Diemžēl noteiktie ierobežojumi ievieš savas korekcijas, un šī gada svētki nebūs tik pilnasinīgi, kā tas bija līdz šim. Visus iepriekšējos gadus esam nodrošinājuši svētku apmeklētājiem interesantas atrakcijas, jautras izdarības, - stāsta Madonas novada Ērgļu apvienības kultūras darba organizatore Sandra Avotiņa.
Ērgļu svētkiem par godu katru gadu tiek izdomāts kāds interesants moto - Blaumaņa jubilejas gadā tas sasaistīts ar cienījamo rakstnieku, citu gadu izvēlēta varavīksnes tēma, tikušas godātās arī šūpoles un vainagi.
Uz jauno mērnieku laiku svētku atklāšanu uzaicināts ierasties Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs. Svētku laikā pie apmeklētājiem ciemosies arī Andžs, Oļiņiete un Annuža, pasākuma apmeklētāji varēs izstaigāt, izskriet un izbraukt Ērgļu robežas (to var darīt jau kopš 18. jūlija), kā arī pastaigāties pa pārsteigumu taku pils parkā. Skatīt mājaslapā www.ergli.lv.

21.07.2021.