Dosimies vasaras piedzīvojumos
Dabā viena krāsa nomaina otru. Dzeltens, balts, zils un nemainīgi zaļais. Vasara ir pilnbriedā. Siltā saule, brīvdienas, atvaļinājumu laiks tā vien mudina baudīt ūdenspriekus, doties dabā. Tepat līdzās ir daudz skaistu vietu, ko apskatīt, doties pārgājienos un velobraucienos.
No šīs nedēļas atvērti tūrisma informācijas centri. Tieši tur var atrast visplašāko piedāvājumu atpūtas iespējām. Kartingi, kvadricikli, skeitparks, disku golfs, pļavu golfs, veikošana, peintbols, airsofts, pludmales volejbols, velosipēdi - to visu iespējams izmēģināt Madonas novadā. „Latvijas valsts mežu" Kalsnavas arborētumā karalisko ziedu parādi uzsāk peonijas. Visitmadona.lv piedāvā plašas iespējas, atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko un doties neaizmirstamos piedzīvojumos.
Tomēr siltajā gadalaikā jāvelta lielāka vērība arī drošībai. Uz ceļiem arvien vairāk ir riteņbraucēju, arī elektroskūteru vadītāju. Tāpat bērniem ir vasaras brīvlaiks un biežāk viņus var sastapt uz ielām. Gan gājējiem, gan autovadītājiem ceļu satiksmē jāievēro īpaša piesardzība. Jau šobrīd Valsts policija informē, ka ikdienā aizvien biežāk konstatē gadījumus, kad elektroskrejriteņu vadītāji nonāk avārijas situācijās, kam, iespējams, par iemeslu ir drošības noteikumu nezināšana vai neievērošana. Līdz 7. jūnijam Valsts policija kopumā ir fiksējusi 52 ceļu satiksmes negadījumus, kuros ir iesaistīti elektroskrejriteņu vadītāji. Šajos negadījumos ir cietušas 36 personas. Statistika nav iepriecinoša.
Siltās un saulainās dienas daudzus aicina laiski pavadīt dienas uz ūdens vai tā tuvumā. Tomēr katru gadu dzirdam skumjas ziņas par noslīkušiem cilvēkiem, tostarp arī bērniem. Neuzmanība diemžēl var beigties ar traģēdiju. Esot pie ūdens, bērnus pat uz sekundi neizlaidiet no sava redzesloka, nelaime nenāk brēkdama. Ikviens no mums vēlas atpūsties bez bailēm un satraukuma, pilnvērtīgi, izmantojot visu, ko sniedz vasara.
Jūnijs iezīmējas ar svētkiem un atceres dienām, viena no tām jau 14. jūnijā. Šogad aprit 80 gadu, kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas - 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu. Pieminot deportāciju upurus, 14. jūnijā no pulksten 11 pasākumā ar nosaukumu „Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām" vienlaikus visā Latvijā tiks lasīti 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi. Piemiņas pasākumi notiks arī tautiešu mītnes zemēs ārpus Latvijas. Pieminot komunistiskā genocīda upurus, savos pagastos piemiņas vietās aizdegsim svecītes un noliksim ziedus!

11.06.2021.