Varam novērtēt un pieņemt
Ar solokoncertiem Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" un Latgales vēstniecībā "Gors" abās vietās pirmo reizi uzstājās viena no pieprasītākajām operdziedātājām pasaulē, mecosoprāns Elīna Garanča. Daudzi mūsu reģiona cilvēki no Ērgļiem, Madonas, Cesvaines, Varakļāniem, Lubānas novada izmantoja iespēju un 13. oktobrī devās uz Rēzekni, lai Latgales vēstniecībā baudītu skaistuma un dziļuma klātbūtni dziedātājas balsī un stājā. Elīnas Garančas skatuves partneris bija viens no pasaules labākajiem koncertmeistariem - skotu pianists Malkolms Martino. Kopā ar Elīnu Garanču abi aizvadījuši spožus koncertus prestižākajās zālēs pasaulē, šonedēļ tas izdevās akustiski pievilcīgajā "Gorā". Abu mākslinieku skatuviskā partnerība tiek dēvēta par maģisku. "Elīnas Garančas balss smalkajā klavieru pavadījumā ne tikai aizkustina, bet arī apreibina - tajā ir viss krāsu un emociju spektrs. Tā ir balss, kura ir sasniegusi briedumu, taču nav zaudējusi maigumu, vieglumu un elastīgumu," uzskata kritiķi.
Latvijas pārsteidzošie talanti, kuri izauguši, pateicoties arī apmācības procesam mūsu izglītības iestādēs un pedagogu profesionalitātei mūzikas skolās, pasauli pārsteiguši daudzkārt. Prieks, ka, dzīvojot citur, mākslinieki neaizmirst pirmpamatu - savu dzimteni un klausītājus Latvijā.
Koncerta repertuārā šoreiz bija kamermūzikas programma. Tai skaitā vācu komponista Roberta Šūmaņa cikls "Sievietes mīla un dzīve", ko savulaik izpildīja arī Elīnas mamma - nu jau mūžībā aizsauktā izcilā vokālā pedagoģe Anita Garanča. Pirms pieciem gadiem Elīna pārtrauca savas profesionālās aktivitātes, jo vēlējās būt kopā ar mammu, kas cieta no neārstējama vēža. Tagad dziedātājas karjeru apturējis cits - nu jau ārējs - faktors, jo uzstāšanos pasaules prestižajās koncertzālēs ierobežo "Covid-19".
Latvijas valdība šonedēļ lēma, ka vīrusa apdraudējuma dēļ tiekam daudzās pozīcijās ierobežoti arī mēs. Uz šī fona pamanāms, ka palielinājies iedzīvotāju pieprasījums pēc vakcīnas. Tiesa gan, "Covid-19" vakcīnas joprojām nav, bet pretgripas vakcinācijas plāns Latvijā pirmo reizi papildināts ar bezmaksas vakcīnu ārstniecības personām, sociālās aprūpes centru klientiem un darbiniekiem. Valsts iepirktās vakcīnas bez samaksas paredzētas arī grūtniecēm un bērniem līdz divu gadu vecumam.
Vienlaikus jāatceras, ka vakcinēšanās ir tikai viens no pasākumiem, kas samazina risku saslimšanai ar gripu. Bieža roku mazgāšana, pilnvērtīgs uzturs, fiziskās aktivitātes un 2 metru distances ievērošana, sejas maskas lietošana arī ir būtiska cīņā ar visām infekciju slimībām.


16.10.2020.