"Uzņēmēju parāde" noslēdz biznesa nedēļu
Jau otro gadu LIAA Madonas biznesa inkubators sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību organizē Madonas biznesa nedēļu, piedāvājot ikvienam interesentam noderīgas un interesantas lekcijas un pieredzes stāstus. Šoreiz biznesa nedēļa 12. septembrī noslēdzās ar izstādi tirdziņu „Uzņēmēju parāde". Šajā dienā Saieta laukumā pulcējās kupls skaits uzņēmēju, prezentējot savu uzņēmumu, iepazīstinot ar savu produkciju un piedāvājot to apmeklētājiem.

Lielāki un mazāki tirgi Madonā ir ierasta lieta, bet „Uzņēmēju parāde" bija īpašs tirgus, jo tajā pulcējās tikai Madonas novada uzņēmēji. Madonas novadā ir reģistrēts 1981 uzņēmējs, kas darbojas visdažādākajās nozarēs, visvairāk pārstāvot kokapstrādi.
Šoreiz tirgū plaši tika pārstāvēta pārtikas nozare, piedāvājot saldumus un medu, ķiplokus, kliņģerus, mājas kūpinājumus un dažādas uzkodas, govs un kazas piena produktus, truša gaļas produkciju.
Kalsnavas pagastā jau nedaudz vairāk par gadu darbojas ēdnīca „Pļava", kurā saimnieko Valda Tračuma.
- „Uzņēmēju parādē" piedalos, pārstāvot LIAA Madonas biznesa inkubatoru, jo caur to tika attīstīta mana biznesa ideja. Šoreiz apmeklētājiem piedāvāju dažādas uzkodas, kas prezentē ēdnīcu. Biznesa inkubatora organizētajos pasākumos piedalos divas reizes gadā. Tie ir interesanti un vērtīgi, iepazīstos ar citiem uzņēmējiem un reklamēju savu uzņēmumu, - sacīja Valda Tračuma.
Savukārt maiznieks Andrejs Broks, kas ne tikai novada teritorijā pazīstams ar pašcepto maizi, tirgus apmeklētājiem piedāvāja iegādāties arī kliņģerus.
- Tie simbolizē sauli, un ko gan vairāk cilvēkiem es varu dot? Apmeklētājiem visas dienas garumā piedāvāju svaigi ceptu un siltu produkciju. Priecē, ka interesentu netrūkst un viņi izvēlas mūsu pašu piedāvāto produkciju, - pastāstīja Andrejs Broks.
Tāpat tirgus apmeklētāji varēja iepazīties ar bērnu mēbeļu ražotājiem, lāzergravējumiem, gaismas reklāmām, virtuves mēbeļu un pirts ražotājiem.
Daudzu apmeklētāju uzmanību piesaistīja „Rūmes" bērnu mēbeles, kas ir vecākiem draudzīgs mēbeļu uzņēmums un piedāvā ilgtspējīgus produktus, kuri tiek ražoti, domājot par ekoloģiskumu, kvalitāti un ilgmūžību. Šīs mēbeles pozitīvi novērtēja madoniete Dace, kuras ģimenē aug dēls un šobrīd ir aktuāls jautājums par dēla istabas iekārtošanu.
- Cenšamies katru reizi apmeklēt tirgu, kas tiek organizēts pilsētā. Vienmēr atrodam ko noderīgu mājai vai pusdienu galdam. Nākot uz „Uzņēmēju parādi", necerēju, ka šeit būs arī mēbeles. Dēls ir uzsācis skolas gaitas, šobrīd tiek meklētas atbilstošas mēbeles istabas iekārtošanai. „Rūmes" mēbeles uzrunāja ne tikai mani, bet arī dēlu. Pēc piedāvājuma aplūkošanas esmu sapratusi, ka produktus ne tikai iespējams pielāgot visdažādākajam interjeram, bet tās aug kopā ar bērnu. Piedāvājums ir plašs un uzrunājošs. Noteikti sazināšos ar uzņēmumu, kas ražo šīs mēbeles. Priecē, ka tas ir mūsu pašu uzņēmums, un savējie ir jāatbalsta, - prieku pauda Dace.
Biznesa nedēļas ietvaros Saieta laukumā piedalījās arī uzņēmēji ar stāžu un piedāvāja apmeklētājiem dažādus jaunumus.
„Timber ART" piedāvā dažādas pirtis, „Uzņēmēju parādē" piedāvāja kempinga mājiņu bez dažādiem luksusa aprīkojumiem.
- Mājiņa ir īpaša ar to, ka uzbūvē ir izmantotas daudzas lietas, ko līdz šim neviens nebija darījis. Ar šo prototipu piedalījāmies „Madona var labāk!" grantu konkursā, kur guvām atbalstu un finansējumu, par ko paldies Madonas novada pašvaldībai. Realizējām ideju un „Uzņēmēju parādē" to parādījām plašākai publikai. Ļoti novērtēju iespēju piedalīties tirdziņā, jo cilvēkiem tiešām ir interese. Tā ir vērtīga pieredze gan „Timber Art", gan iedzīvotājiem. Priecājos, ka cilvēki atpazīst formu un izpildījumu, tāpat interesējas, kā tās tiek būvētas, lai gan daudzi ir izbrīnīti, ka kaut kas tāds tiek darīts tepat mūsu novadā. Lai gan šobrīd darba ir ļoti daudz, ja būs iespējams, „Timber ART" būs sastopams arī citos tirgos, - atklāja Aivis Lejiņš.
„Uzņēmēju parādē" bija daudz jaunu uzņēmēju, kas piedāvāja savus ražojumus. Viens no tiem - „Danny's lasering" lāzergravēšana un lāzergriešana. Kā pastāstīja Dainis Sirmačs, tas ir ģimenes uzņēmums un darbojas kopš pagājušā gada maija, bet „Uzņēmēju parādē" savu produkciju parādīja pirmo reizi.
- Kopā ar sievu Evitu aizvadītajā gadā radījām savu uzņēmumu, piedāvājot lāzergravēšanas un lāzergriešanas pakalpojumus. Pamatā izmantojam koku, bet tāpat lāzergravēšanu un griešanu pielietojam, apstrādājot stiklu, organisko stiklu, var arī griezt ādu, papīru un audumu. Iespēju ir ļoti daudz. Nestrādājam ar metālu, jo tur nepieciešamas citas iekārtas. Sekojot līdzi piedāvājumam, jāsaka, ka tas tirgū ir ļoti plašs. To sapratu arī pēc „Uzņēmēju parādes". Konkurence ir, atšķiras tikai piedāvājuma klāsts un dažādība. Man ļoti būtiski ir izstrādāt to, ko klients vēlas. Šis ir kopīgs darbs klientam un man, izrunājot katru detaļu, ideju, ieklausoties padomos un ieteikumos. Esmu par oriģinālām lietām, jo nav problēmu nokopēt jau iepriekš radītu lietu. Diemžēl esmu novērojis, ka oriģinālo ideju ir maz. Idejas nenāk viegli, bet tām tomēr ir vērtība, - skaidroja Dainis Sirmačs. - Šis tirgus bija ļoti vērtīga pieredze. Negaidīti liela bija arī apmeklētāju interese. Tirdziņš bija lieliska reklāmas iespēja, jo līdz tam ļoti maz reklamējām savu uzņēmumu. Sestdien plašāka publika par to uzzināja. Noteikti mūs varēs sastapt biežāk arī citos tirdziņos.16.09.2020.