AKTUALITĀTES
Liels kritums

Autokravu pārvadājumos šogad vērojams kritums aptuveni 30-40% apmērā, un daļai uzņēmumu jau ir bankrota stāvoklis.

Šādu satraucošu vēsti pirmdien aģentūrai LETA atklāja pārvadātāju asociācijas „Latvijas auto" valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Pociluiko. Viņš uzsvēra, ka pašreiz situācija nozarē esot slikta, jo daudzās valstīs turpinās dažādi „Covid-19" pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi.
„Latvijas auto" vadītājs arī atzina, ka daudzi uzņēmumi strādā ar kredītu brīvdienām, kā arī daudziem jau ir bankrota stāvoklis un ka pašreiz jurisdikcijas dēļ Latvija jau nodokļos zaudē aptuveni 400 eiro mēnesī uz katru transporta vienību.

Organizēs klātienē

Rudenī mācību procesu organizēs klātienē izglītības iestādē.
Šādus grozījumus noteikumos „Epidemioloģiskās drošības pasākumi „Covid-19" infekcijas izplatības ierobežošanai" otrdien atbalstīja valdība.
Mācību organizēšana no nākamā mācību gada plānota trīs modeļos. Pašlaik uzskatāms, ka no 1. septembra mācības visās izglītības iestādēs Latvijā notiek klātienē, un tas ir A modelis, ja epidemioloģiskā situācija ir līdzīga kā tagad.

Piedāvā palielināt ārstu atalgojumu

Veselības ministrija (VM) piedāvā lēzeni celt ārstu atalgojumu, ikgadēji to palielinot par 11,5%, līdz 2027. gadā tas sasniegs 3833 eiro tagadējo 2003 eiro vietā.
To trešdien, iepazīstinot ar jauno mediķu atalgojuma modeli, pavēstīja VM valsts sekretāres vietnieks Āris Kasparāns. Vienlaikus plānots ik gadu par 5% celt ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personu atalgojumu. Šāda plāna realizācijai, pēc ministrijas aplēsēm, būtu nepieciešams ikgadējs papildu finansējums 70-75 miljonu eiro apmērā.

31.07.2020.