Tverot mirki
Lēniem soļiem vasara tuvojas izskaņai. Vienmēr šķiet, ka tā ir pārāk īsa. Bet dabā tā iekārtots. Augusta rīti miglaini, iezogas dzestrums, bet katram gadalaikam, mēnesim savs skaistums, burvība un iespējas.

Augusts ir rādītājs tam, ka jau pavisam tuvu ir skolas laiks. Šovasar, īpaši pēdējā mēneša laikā, ļoti apspriests ir jautājums, vai bērni septembrī atgriezīsies skolas solos, kā norisināsies mācību process.
Pašlaik Izglītības un zinātnes ministrijā strādā pie scenārija, kas paredz, ka mācību gads skolēniem sāksies klātienē. Ņemot vērā, ka situācija jebkurā brīdī var mainīties, tiek izskatīti dažādi modeļi, kā tad tiks organizēts mācību process. Izglītības un zinātnes ministrija piedāvā trīs mācību procesa īstenošanas modeļus. A modelis jeb klātienes modelis paredz, ka gadījumā, ja skola var nodrošināt visas epidemioloģiskās drošības prasības, mācības norisinās klātienē. B modelis jeb jauktais modelis paredz daļēji attālinātas mācības, ja skola nevar nodrošināt visas epidemioloģiskās drošības prasības. Savukārt C modelis jeb attālinātais modelis paredz mācības tikai attālināti un visām klasēm. Vecāki ir satraukuma pārņemti, jo ne visiem ir iespējams būt ar bērniem ikdienā un sniegt palīdzību mācību procesā. Vislielākās bažas ir par to, ka mācības varētu nenotikt klātienē. Līdz jaunajam mācību gadam vēl ir laiks, jācer, ka situācija tikai uzlabosies un bērni zinības gūs, skolas solos sēžot.  
Satraucas arī pirmsskolas vecuma bērnu vecāki, bet valdībā vēl tikai tiek izskatīti ieteikumi piesardzības pasākumu īstenošanai „Covid-19" infekcijas izplatības ierobežošanai, kas paredzēti pirmsskolas izglītības iestādēm, vispārējās un profesionālas izglītības ie-stādēm, augstskolām un sporta pasākumiem.
Augusts ir lielisks laiks, lai apmeklētu pasākumus. Pagasti svin savus svētkus, piedāvājot gan sportiskus, gan izklaidējošus pasākumus, gan kultūras notikumus. Augusta vidū norisināsies rollerslēpošana. Savukārt rīt pilsētas ielās varēs vērot motokluba „Free Hawks MC", kas atzīmē kluba dzimšanas dienu, rīkoto parādes braucienu. Saieta laukumā noritēs Latvijas „Streetbike Freestyle" amatieru čempionāts „StuntFighters Cup 2020" ar dažādiem akrobātiskiem un publiku izklaidējošiem elementiem, savukārt Smeceres silā būs iespēja sekot līdzi Baltijas kausam „Enduro Sprints".
Bet tiem, kam sports nav tuvākā tēma, iespējams skaistus mirkļus tvert, izbaudot muzikālus koncertus. Pasākumu programmas ir plašas! Ir tikai jāgrib iziet no mājas un tvert to, ko dzīve pasniedz!

31.07.2020.