Par Rīgas "Dinamo" jauno treneri
AS „Dinamo Rīga" padomes un valdes paplašinātajā sēdē Pēteris Skudra tika apstiprināts Rīgas „Dinamo" galvenā trenera amatā. Kā zināms, „Dinamo" aizvadītajā sezonā ieņēma priekšpēdējo vietu KHL Rietumu konferencē. Viedokli par Rīgas „Dinamo " jauno vadītāju un komandu lūdzu izteikt Lubānas novada domes priekšsēdētāju Tāli Salenieku un Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju Artūru Pornovu, kuriem sports un arī hokejs ir sirdij tuvs.

Pieredzējis treneris

- Pēteris Skudra ir pieredzējis treneris. Cits jautājums, cik veiksmīgi viņam izdosies nokomplektēt komandas sastāvu, piesaistīt konsultantus. Turklāt nav zināms, kā vispār izvērtīsies jaunā hokeja sezona Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) Krievijā sakarā ar „Covid -19" pandēmijas noteiktajiem piesardzības pasākumiem, cik daudz spēļu un vai vispār būs, - atzīst Tālis Salenieks. - Pagaidām ir daudz neatbildētu jautājumu. Bet, atceroties Pētera Skudras kā spēlētāja un vēlāk kā trenera pieredzi, vajadzētu būt labi, viņam vadot arī Rīgas „Dinamo". Katrā ziņā, lai hokeja turnīrs nākamajā sezonā norisinātos KHL, būtu svarīgi arī no Latvijas hokeja izlases viedokļa, jo daudziem Latvijas hokejistiem tas paver izaugsmes iespējas, ļauj uzturēt labu sportisko formu, kas noder, pārstāvot Latvijas hokeja izlasi starptautiskajos turnīros.

Zudusi motivācija

- Pēteris Skudra jau vienmēr ir bijis kaimiņvalstī augsti vērtēts treneris un pirms tam - arī vārtsargs. Taču attiecībā uz Rīgas „Dinamo", analizējot, manuprāt, ir vairāk jāiedziļinās, nevis jāskatās tikai no hokeja līdzjutēja pozīcijām, jo tam visam apakšā ir politika un kaimiņzemes maigā vara, kā arī finansējums. Latviešiem droši vien labā ziņa ir tā, ka parādījusies sāncensība, bet, globālajā mērogā runājot, šāds klubs ļoti nepieciešams ir kaimiņvalstī, - uzsver Artūrs Portnovs. - Šo klubu taču uztur Krievijas nauda vai vismaz tiek saņemta ļoti liela piešprice. Manā skatījumā, tas ir Krievijas biznesa projekts. Savā ziņā tā gan dod iespēju hokejistiem uzturēt fizisko formu, bet, no otras puses, tad, kad nebija Rīgas „Dinamo" un Latvijas hokeja izlase tāpat piedalījās pasaules čempionātos, jaunajiem hokejistiem bija labs stimuls cītīgi trenēties, lai nokļūtu Amerikā un spēlētu NHL komandās. Turpretī tagad, kad pēc Rīgas „Dinamo" izveidošanas ir iespēja spēlēt un trenēties savās mājās vai tuvu tām, lielā mērā ir zudusi motivācija, vairs nav tāda dzinuļa tikt pāri okeānam, ja ir iespēja dabūt darbu tepat - Rīgā. Ideālā variantā jau būtu, ja Rīgas „Dinamo" varētu pastāvēt par līdzekļiem, kas tiktu nopelnīti, pārdodot biļetes uz hokeja mačiem.

31.07.2020.