Karstajās dienās glāba peldvietas
Līdzšinējo tveici visbeidzot ir nomainījušas lietavas un vismaz dažu dienu atelpa. Tomēr vasaras pilnbrieds turpinās, un arī vēsākās dienās iedzīvotāji labprāt izbauda ūdenspriekus; savukārt lielajā karstumā tā bija pat vitāla nepieciešamība. Kā sola meteorologi, siltais un saulainais laiks tuvākajās dienās arī atgriezīsies. Jāteic, ka Madonas reģionā oficiālu peldvietu nav, toties cilvēku iemīļotajās peldēšanās vietās katras attiecīgās administratīvās teritorijas vadība iespēju robežās cenšas nodrošināt apstākļus, lai iedzīvotājiem tur būtu patīkami atpūsties.

Tā, piemēram, vienā no Madonas lielākajām peldvietām, karjera ezerā, šobrīd norisinās teritorijas labiekārtošanas darbi, pilnveidojot atpūtas zonas, par ko iepriekš jau informējām. Tāpat vakar tika uzsākta divu lielāko „peldvietu" uzlabošana šajā ezerā, atklāja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris. - Speciāli tika sagaidītas vēsākas dienas un lietus, kad šie darbi mazāk varētu traucēt peldētājiem; vakar tika uzsākta zāles izpļaušana divās no lielākajām karjera ezera peldvietām. Tāpat arī tiks padarīts lēzenāks krasts, lai atvieglotu ieiešanu ūdenī, jo šobrīd pacēlums šajās vietās ir 30-40 centimetru. Savukārt pavisam drīz tiks pasūtītas un uzstādītas pārģērbšanās kabīnes, - ar tuvākajiem uzlabojumiem iepazīstināja Guntis Ķeveris.
Uzrunājot peldētājus un atpūtniekus dažādās peldvietās, var secināt, ka katram ir sava iecienītākā peldēšanās vieta - kādam izvēli noteic ūdeņu tuvums mājām, citam -
pārējo atpūtnieku daudzums, vēl daudziem - ūdens vizuālā tīrība, ērtības krastā un tamlīdzīgi.
Piemēram, Rāceņu ezera peldvietā pie Lazdonas pamatskolas tveicīgajās dienās varēja sastapt rekordlielu cilvēku daudzumu, tostarp daudzus, kas speciāli šurp brauc nopeldēties un atpūsties no citām pilsētām. - Izmantoju silto laiku un kamēr vēl ir brīvas dienas. Esmu madoniete, bet strādāju Rīgā, šurp piebraukāju. Agrāk gāju uz karjera ezeru, bet te šobrīd šķiet sakoptāks. Ūdens tīrs, silts, tiešām patīkams, - vērtēja Tatjana Haritonova.
Arī Jevgēnijs Ivanovs ar kundzi Dzintru Augstumu izvēlas tieši Rāceņu ezeru: - Vasarā katru dienu nopeldos, peldsezonu sāku līdz ar silto laiku un kā norībināja pirmais pērkons. Braucam šurp no Madonas, esam iecienījuši tieši šo ezeru, jo vieta ir labi iekārtota. Rāceņu ezeram pa krastu esam visur kur mēģinājuši peldēties, bet pie Lazdonas pamatskolas ir vislabāk.
Karstais laiks bijis pārbaudījums daudziem; kā informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), pēdējo dienu laikā, kad laukā valdīja tveice, mediķi katru diennakti karstuma dēļ slimnīcā nogādājuši vidēji piecus cilvēkus pa visu Latviju.
Tā kā sutīgās dienas var atgriezties, mediķi ieteic negulšņāt visu dienu pludmalē, jo sevišķi laikā, kad saule ir visintensīvākā (no pulksten 11 līdz 15). Lai atvēsinātos, ūdens peldes (dušā, vannā, norīvējoties ar slapju dvieli vai dodoties peldēties) var veikt vairākas reizes dienā. Tomēr jo īpaši peldoties jāievēro piesardzība, jo pārkarsis cilvēks nedrīkst strauji iet peldēties aukstā ūdenī - tas var būt veselībai kaitīgi.


01.07.2020.