Veidos vides objektus Odzienas muižas parkā
Kamēr pasaule pamazām atgūstas no pārdzīvojumiem un visas robežas vēl nav vaļā, Mētrienas tautas nams rosina ģimenes, draugu grupas vai individuāli piedalīties Odzienas muižas parka veidošanā, tā aicina Mētrienas tautas nama vadītāja Laura Biķerniece. Lai gan pašas muižas sen vairs nav un par to palikuši tikai pierakstītie stāsti, mētrieniešiem ir iespēja parkā atstāt sava laika liecības. „Kamēr skaļas balles un lieli koncerti nenotiek, sanāciet kopā, paskatieties, kādi materiāli atrodas šķūnīšos, un izveidojiet vides objektu parkam! Esmu pārliecināta, ka šis būs kā lielisks piedzīvojums, darbojoties kopā ar saviem mīļajiem. Pie tam rezultāts priecēs jūs un Mētrienas ciemiņus ilgi. Ja rodas jautājumi, droši zvaniet uz tālruni 20021220," Mētrienas pagasta iedzīvotājus būt aktīviem un iesaistīties mudina Laura Biķerniece.

Laikā līdz 15. jūlijam cilvēki - individuāli, ģimene, dzimta, darba/interešu kolektīvs vai vienas kāpņutelpas iedzīvotāji - aicināti veidot vides objektus, kurus varētu izstādīt Odzienas muižas parkā. Aktivitāte, kas rezultēsies izstādē (tā tiks atklāta Mētrienas pagasta svētku laikā 29. augustā) „Manas pēdas Mētrienā", tiek rīkota, lai veidotu paliekošu liecību šābrīža iedzīvotāju vadītajam laikam Mētrienā, kā arī ilgtermiņā priecētu parka apmeklētājus. Vides objekts jāveido vizuāli pievilcīgs un idejiski saturīgs. Vides objektam var būt praktisks pielietojums, piemēram, personificēts soliņš, galds, šūpoles, tiltiņš, āra trenažieris, dārza spēles un daudz kas cits; saprotams, ka objektam jāiztur laikapstākļu ietekme.
„Tie var būt gan vides objekti, gan arī dekoratīvie stādījumi - tomēr katrai lietai būtu jābūt ar domu, ar savu stāstu, kāpēc tas ir svarīgs tieši konkrētajai komandai vai idejas autoram. Ar šo aktivitāti vēlos iekustināt mētrieniešu kopības izjūtu un arī lepnumu par vietu, kur viņi dzīvo; tāpat, lai gandarījums par paveikto saglabātos arī vēl pēc daudziem gadiem, jo šādi vides objekti var kļūt par paliekošu vērtību Odzienas muižas parkā. Turklāt, kā zināms, ko cilvēki paši veido un iekopj, to mazāk gribas postīt," pauž Laura.
Vides objektu ideju pieteikuma aprakstu brīvā formā lūdz iesniegt līdz 15. jūlijam, sūtot to uz e-pastu laura.bikerniece@madona.lv vai personīgi nododot Mētrienas tautas namā.


01.07.2020.