Vai nepārspīlējam ar izpratni par rasismu?
Saistībā ar Dž. Floida (melnādainā) nāvi, kas - pēc pirmās informācijas - miris no narkotiku pārdozēšanas, pēc otrreizējās versijas - baltādaino policistu dēļ, tiek izspēlēta rasisma kārts - pēc katra vēsturiskās atmiņas, krāsu izjūtas un izskaidrojuma, realitātes izpratnes. Saeimas deputāte A. I. Abene vaino "Rūjienas saldējums" SIA, ka vienam produktam nosaukums "Blacky", ka vajadzējis konsultēties ar angliski runājošiem, lai saprastu, ko tas nozīmē, ka tas ir kauns to nezināt. Zināms, ka tas ir "Melnītis", lielisks saldējums, brīnišķīgs produkts, saldējums ar upeņu sulu. Brīnišķīgi, ēdam paši, brauc igauņi, viņu eksprezidents Ilvess. Jauki! Par ko mums konsultēties?! Sevis necieņa nevietā!
Kauns kritizētājiem būtu par ko citu! Tagad, kad uzņēmējdarbība sarūk, jāpriecājas, gan atbalstot, gan garīgi stiprinot, par jebkuru uzņēmēju, nevis uzbrukt un "zāģēt", nebūs uzņēmēju, nebūs algas. Īsi un saprotami!
Vēl antropoloģe A. Žabicka televīzijā skaidroja, ka mums jāsaprot, ko pasaule uzskata: ka melns - blacky - ir rasisms. Globalizācijas murgi!
Pārmetumus izpelnījies arī Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše par skulptūru pie Mākslas akadēmijas "Mediķi pasaulei", veltījums mediķiem par pašaizliedzību "Covid-19" laikā. Jauka skulptūra, apbrīnojama! Bet, lūk, kāpēc baltā mediķe, bet ne melnā! Varbūt kāds gribētu sarkanu, dzeltenu tēlu! Mēs taču šeit etniski baltā rase! Izlikšanās, pārgudrība, rasisma meklēšana aiz gara laika! Mēs šeit, Latvijā, kopumā esam toleranti, pieņemam jebkuru tautību vai rases pārstāvi, kritērijs - godīgums un cieņa pret citiem!


30.06.2020.