Aptauja: minimālās algas paaugstināšana
- Kādas ir jūsu domas par minimālās algas paaugstināšanu nākamgad - no 430 uz 500 vai pat 530 eiro, vai tomēr būtu jāietur pauze saistībā ar „Covid-19" izraisīto krīzi? - vakar jautājām sastaptajiem cilvēkiem. Elita no Sausnējas pagasta: - Jautājums diezgan sarežģīts. Varbūt patiešām labāk kādu brītiņu, kamēr ekonomika stabilizējas, nogaidīt. Bet, ja tāda iespēja ir, tad minimālā alga ir jāpaaugstina. Dzīvei taču jāiet uz augšu.

Modris no Gulbenes: - Cerams, ka deputāti pildīs savu solījumu un minimālo algu nākamgad vismaz līdz 500 eiro palielinās. Nav vairs tur, ko runāt, - minimālā alga ir jāceļ, nav ko čakarēt tautu un arī ar kovidu nav ko aizbildināties. Paaugstinās minimālo algu, lielākas būs arī pensijas.

Ilze no Ļaudonas pagasta: - Es gan uzskatu, ka to vajadzētu celt ne tikai uz 500, bet gan uz 1000 eiro. Kas šodien ir 500 eiro? Ar to normāli iztikt nevar. Katrā ziņā minimālā alga noteikti ir jāpalielina. Ja sev atļaujas regulāri algas paaugstināt par vairākiem simtiem, kāpēc citiem nevar palielināt vismaz par dažiem desmitiem eiro, proti, līdz 500?

Madonietis Aivis: - Manā skatījumā, minimālo algu viennozīmīgi vajadzētu palielināt. Pašu tas it kā neietekmē, jo darba samaksa nav sasaistīta ar minimālās algas apmēru, bet daudziem tas ir ļoti būtiski.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


30.06.2020.