Augusta izskaņā Pasaules kauss rollerslēpošanā
Šā gada vasarā, no 28. līdz 30. augustam, „Smeceres sila" sporta un atpūtas bāzē norisināsies Pasaules kauss rollerslēpošanā. Lai gan sezonas pirmais posms sākotnēji bija paredzēts Pekinā, Ķīnā, straujās vīrusa „Covid-19" izplatības dēļ tas pārcelts uz 23.-25. oktobri, rezultātā rollerslēpošanas sezona tiks atklāta Igaunijā, savukārt otro posmu plānots aizvadīt „Smeceres sila" trasē Madonā. Saskaņā ar Starptautiskās Slēpošanas federācijas publicēto kalendāru, pasaules rollerslēpošanas sezonu plānots atklāt Baltijas valstīs Igaunijā un Latvijā, savukārt trešo kausa posmu rudenī plānots aizvadīt Krievijā, bet ceturto - Ķīnā. Tas lielā mērā saistīts ar vīrusa „Covid-19" izplatību pasaulē, kas ieviesa korekcijas sākotnēji plānotajā sacensību kalendārā.

- Lai gan šobrīd oficiāli apstiprināts sacensību kalendārs, atkarībā no tā, kāda būs situācija augustā, tas var tikt koriģēts. Jāatzīst gan, ka pašlaik Baltijas valstis Igaunija un Lietuva veiksmīgi ierobežojušas vīrusa izplatību, kas ļauj pasaules rollerslēpošanas sezonu atklāt mūsu platuma grādos. Proti, ja vēl ir diskusijas par to, vai sportistiem doties uz Krieviju un Ķīnu rudenī būs droši, lielākā daļa Eiropas valstu sportistu ir gatavi startēt Igaunijā un Latvijā notiekošajos Pasaules kausa posmos. Protams, mēs rūpīgi sekojam pasaulē notiekošajam, tomēr, tajā pašā laikā, noris aktīvi sagatavošanās darbi, un ir skaidrs, ka Latvija šajā sporta veidā, kas kļūst arvien populārāks kā pasaulē, tā Eiropā, ir sevi uzlikusi uz „kartes". Svarīgi, ka Madonas pašvaldība ir ļoti pretimnākoša un arī šā gada sarežģītajos apstākļos ir gatava iesaistīties organizēšanā, - stāsta Mārtiņš Niklass, Starptautiskās Slēpošanas federācijas rollerslēpošanas apakškomitejas vadītājs.
- Jau vairākus mēnešus gatavojamies uzņemt Pasaules kausa posmu pie mums, Madonā. Šogad pasākumu kalendārs bijis daudz tukšāks, un tas ļāvis izdarīt nepieciešamos priekšdarbus. Palīgs attiecībā uz gatavošanos mums ir pērn aizvadītais pasaules čempionāts, ko Starptautiskā Slēpošanas federācija atzinusi kā organizatoriski veiksmīgu. Arī Latvijas sportisti ir noilgojušies pēc rollerslēpošanas sacensībām, tādēļ 27. jūnijā vietējā līmeņa sacīkstēs plāno startēt gan jaunieši, gan tie, kas startē FIS ieskaitē, - ar turpmākajiem plāniem iepazīstina Gunārs Ikaunieks, „Smeceres sila" bāzes vadītājs.
Pašreizējā kalendāra versija paredz Pasaules kausu rollerslēpošanā sākt Igaunijā (21.-28. augustā), turpināt Latvijā (28.-30. augustā), bet rudenī plānots kausa posmu un pasaules čempionāta ieskaiti junioriem aizvadīt Krievijā (17.-20. septembrī) un Ķīnā (23.-25. oktobrī).
Pirmais Pasaules kauss rollerslēpošanā Latvijā tika rīkots 2006. gadā - Priekuļos, bet Madonā šogad plānots aizvadīt jau piekto Pasaules kausa posmu. Pērn trasē „Smeceres sils" aizvadīts arī gan no sportiskās, gan organizatoriskās puses veiksmīgs pasaules čempionāts rollerslēpošanā. Tas atnesa Latvijai divas godalgas - Niks Saulītis 200 m sprinta distancē junioriem izcīnīja bronzas godalgu, arī Raimo Vīgants 20 km distancē ar masu startu elites konkurencē - 3. vietā.


30.06.2020.