Godā cels tautasdziesmu
Šogad par godu Krišjāņa Barona 185. jubilejai un pēc K. Barona muzeja aicinājuma Imanta Ziedoņa muzejs uzsācis projektu "Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu". Tautas lielo cilvēku un ģēniju cienīšana, arī viņu darbu studēšana bija viena no dzejnieka Imanta Ziedoņa interesēm. Projekta "Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu" iecere ir godināt Krišjāni Baronu ar notikumu ciklu, kas aktualizē Ziedonim un Baronam, kā arī ikvienam latvietim tik būtisku vērtību - tautasdziesmu.
- Tautasdziesma ir dziesmotās revolūcijas simbols, un Imants Ziedonis savās grāmatās raksta par to nozīmi ikviena latvieša dzīvē. Mūsuprāt, katram latvietim savā CV (dzīves gājumā) būtu ierakstāma viņa tautasdziesma, viņa vērtību pamats. Lai mudinātu mūsdienu sabiedrību par to domāt, meklēt un izaugt ar savu tautasdziesmu, esam izveidojuši jaunu kultūrvietu - "Tautasdziesmu augtuve", un sadarbībā ar "Roadgames" tapusi orientēšanās spēle "Ziedonis. Barons. Tautasdziesma" Rīgas pilsētvidē, - laikrakstu informē Ziedoņa muzeja vadītāja Žanete Grende.
"Tautasdziesmu augtuve" ir interaktīva kultūrvieta Sporta2 kvartālā Rīgā, kur ikviens interesents var ieiet, atrast savu tautasdziesmu un to "iestādīt". Pilsētvides objektā iespējams ne tikai aplūkot jau "iestādītās" tautasdziesmas, bet arī klausīties tās un iepazīt jaunus faktus par Imantu Ziedoni un Krišjāni Baronu. Savukārt orientēšanās spēle "Ziedonis. Barons. Tautasdziesma" tapusi sadarbībā ar jau pieredzējušiem spēļu veidotājiem "Roadgames", kuri gatavo orientēšanās spēles, kas veicamas gan klātienē, gan virtuāli dažādās pasaules vietās. Spēle "Ziedonis. Barons. Tautasdziesma" ir komandas orientēšanās spēle, kuru var veikt ģimenes un draugu kompānijas līdz pieciem cilvēkiem. Spēles dalībniekam divu stundu laikā ir iespēja palūkoties uz Latvijas galvaspilsētu no pavisam cita skatpunkta - caur vēsturiskām ēkām, personībām, interesantiem faktiem un radošiem uzdevumiem. Spēle veidota nevis kā zināšanu pārbaude, bet veids, kādā pilsētvidē atklāt jaunas zināšanas un bagātināt sevi mūsdienīgā un netradicionālā veidā. "Ziedonis. Barons. Tautasdziesma" pieejama, lejupielādējot lietotni "Roadgames" savā mobilajā viedierīcē. Spēle veidota tā, lai tās laikā būtu iespējams ievērot 2 metru distanci.


02.06.2020.