Aptauja: mērķsi jūnijā pārtraukt ārkārtējo situāciju
Pagājušajā nedēļā premjers Krišjānis Kariņš paziņoja par valdības mērķi jūnijā pārtraukt ārkārtējo situāciju Latvijā, saglabājot dažus ierobežojumus „Covid-19" izplatības ierobežošanai. - Vai, jūsuprāt, ārkārtējo situāciju mūsu valstī pēc 9. jūnija varētu arī atcelt? - vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem. Madonietis Valērijs: - Manuprāt, tā tomēr ir valdības atbildība, kurai ir jāizvērtē visi riski, pieņemot šādu lēmumu. No malas ir grūti ko ieteikt. Jāskatās pēc situācijas. Ja var, tad tas ir jādara. Cilvēki jau ir bez darba, firmas piedzīvo lielus zaudējumus. Bet ja nu, visu atceļot, uznāk „Covid-19" otrais vilnis? Arī šāda iespēja jāizvērtē.

Madoniete Laura: - Man šķiet, ka to tomēr vēl vajadzētu pagarināt vai vismaz galvenos ierobežojumus attiecībā uz 2 m distanci, higiēnas prasībām un citām atstāt, bet dažas varētu arī mīkstināt. Taču pilnībā atcelt noteiktos piesardzības pasākumus un ierobežojumus gan vēl būtu pāragri.

Līga no Lubānas puses: - Manuprāt, ārkārtējo situāciju varētu arī atcelt, ja daži ierobežojumi, kā, piemēram, 2 m distance, tiktu ievēroti arī turpmāk, jo tagad īsti jau nevar tikt ne bibliotēkās, ne muzejos, ne citur. Pamazām ir jāatgriežas pie ierastiem dzīves ritmiem.

Madonietis Edgars: - Es domāju, ka to vajag atcelt. Situācija ir stabilizējusies, jaunu saslimšanas gadījumu nav tik daudz. Protams, būtu jāatstāj prasība par 2 m distanci, tāpat dezinfekcijas līdzekļu lietošanu, apmeklējot veikalus, un dažas citas.

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


26.05.2020.