Latvijas ainavu glezniecība
Durvis šobrīd vērusi Rīgas Sv. Pētera baznīca, un apmeklētājiem sniegta iespēja apskatīt izstādi „Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā". Izstāde norisinās jau sesto gadu, šoreiz tā skatāma līdz 9. augustam, ievērojot noteiktos drošības ierobežojumus.
Konkurss „Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā" šogad bija pulcējis 180 mākslinieku, kas iesniedza 327 mākslas darbus. Pēc žūrijas veiktās darbu atlases, kas norisinājās divās kārtās, pamatekspozīcijai tika izvēlēti 92 gleznojumi.
Kā atzīst mākslas kritiķi, šis ir pašlaik Latvijā demokrātiskākais un atvērtākais mākslas dzīves notikums, kurā piedalās autori no visiem novadiem. Nav līdzīga savā apjomā un autoru rokrakstu dažādībā otra tāda mākslinieciskās kopainas redzējuma, kas vienotu pilnīgi atšķirīgas izglītības, tautības, māksliniecisko tieksmju un varēšanas, paaudžu piederības un citu savrupu pazīmju personības.
Konkursa galvenās balvas ieguvējs šogad kļūs zināms septembrī, kad Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā plānots rīkot svinīgo balvas pasniegšanas ceremoniju. Atgādināšu, ka 2017. gadā par konkursa laureātu kļuva mākslinieks, kas cēlies no Mārcienas - gleznotājs Aldis Kļaviņš.


22.05.2020.