Valmieras teātra sezonas turpinājums
Lai gan nav iespējams paredzēt, kad teātri Latvijā atkal varēs pilnvērtīgi turpināt darbu ar skatītāju pilnām zālēm, ieviesto ierobežojumu atvieglojumi ir ļāvuši Valmieras teātra sezonu vēl nenoslēgt un klātienē plānot tikšanos ar saviem skatītājiem. Ievērojot izsludinātā sanitārā protokola prasības, 29. maijā Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos režisores Ineses Mičules un aktiera Mārtiņa Meiera kopdarbs monoizrādē „Visas labās lietas".
Britu autora Dankana Makmillana luga stāsta par kāda zēna mēģinājumu izprast iemeslu, kāpēc pieaugušie ir nelaimīgi. Piedzīvojot mātes pašnāvības mēģinājumu, lugas galvenais varonis, ko izrādē atveido Mārtiņš Meiers, bērnībā sāk veidot sarakstu ar lietām, kuru dēļ mātes dzīve ir dzīvības vērta, radot cerību un prieku.
Inese Mičule izrādi vēlas veidot kā patiesu stāstu par cilvēku, kurš uzveicis savas dzīves tumšākos brīžus - depresiju, šķiršanos, tuvinieku zaudējumu - un spēj dzīvot ar gaišu prieku. Dzīve turpinās un neapstājas, un tas iedvesmo mūs visus.
Darbs teātrī turpinās pie vēl vienas kamerstilā veidotas lugas - aktiera Krišjāņa Salmiņa izrādes „Mana drauga meitene", kas savu pirmizrādi piedzīvos nākamās teātra sezonas sākumā.
Līdz šim nenotikušās izrādes teātris plāno skatītājiem „atdot", tiklīdz būs atļauts pulcēties kuplākā skaitā.


22.05.2020.