Noskaidroti "FIZMIX Eksperiments" uzvarētāji
AS "Latvenergo" organizētajā 8. un 9. klašu erudīcijas konkursā "FIZMIX Eksperiments" uzvaras laurus Vidzemes reģionā plūkusi Madonas Valsts ģimnāzijas komanda. Konkurss norisinājās 25. reizi, un tam pieteicās 246 komandas jeb 1230 skolēnu no visas Latvijas. Neraugoties uz vairākiem izaicinājumiem un ierobežojumiem "Covid-19" dēļ, tika noskaidrotas zinošākās komandas katrā Latvijas reģionā.

20. maijā norisinājās vēl iepriekš nebijis neklātienes fināls, kura laikā komandu dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi un praktiski eksperimenti. Izvērtējot iesniegtās komandu atbildes, tika noskaidroti konkursa "FIZMIX Eksperiments" 25. sezonas uzvarētāji, kas iegūs galveno balvu - Fitbit Versa 2 viedpulksteņus. Pirmo vietu Vidzemes reģionā ir ieguvusi komanda no Madonas Valsts ģimnāzijas - "Epsilons 131".
Konkursa finālā katrai komandai bija jāveic pieci uzdevumi ar praktiskiem eksperimentiem, to izpildei bija dota viena stunda. Šajā laikā katram komandas dalībniekam bija jāpilda viens uzdevums. Galvenokārt tika vērtēta iesniegtās atbildes precizitāte, un gadījumā, ja divām komandām bija vienāds punktu skaits, tika ņemts vērā uzdevuma izpildei veltītais laiks.
Konkursa organizatori vēlas pateikties visiem dalībniekiem, jo viņi nenobijās no pārmaiņām un piedalījās neklātienes lielajā finālā. Patīkami, ka konkursa atbalstītāji iepriecinās visus fināla dalībniekus ar vērtīgām balvām no AS "Latvenergo", pārtikas ražotāja "Food Union" gardumu zīmola "Kārums", "Selga", "Pica LuLu", "Ventspils piedzīvojumu parka", piedzīvojumu parka "Tarzāns", EscapeRoom.lv, SIA "Skrīveru saldumi", PROTO zinātnes centra.


22.05.2020.