Ticība, cerība, mīlestība - šās trīs
Vakar apritēja desmit mēneši kopš traģēdijas, kas pāršalca Latviju un skāra mūsu puses cilvēkus. Pagājušā gada 21. jūlijā, atgriežoties no rekolekcijām Madonā, savā Mārupes mājā tika sašauts advokāts Uldis, kurš no ievainojumiem vēlāk slimnīcā mira. Viņa sieva Līga, dzimusi madoniete, atzīst, ka „tas čalis - zaglis, pieķerts nozieguma vietā, stulbi atšaudījās: varēja trāpīt arī man, bet trāpīja Uldim". Jau no incidenta pirmās dienas Līga sargāja savu sirdi: - Viņi nezina, ko dara, nabaga, nabaga dvēseles...
Noziedznieki drīz tika atklāti, atpazīti, bet pēc sāpju mēnešiem Līga secina, ka laiks neko nedziedē, sadziedēt var tikai Dievs. Vīra bēres viņa izdzīvoja kā laulību. Attieksmes ziņā, jo fokuss līdzīgi kā laulību brīdī bija uz altāri un Uldi - mīlestība stāv pāri nāvei, tā ir visspēcīga.
- Tikai vienreiz Dievam jautāju ar pārmetumu: - Kāpēc, Kungs, man atņēmi Uldi - brīdī, kad bija vislabāk, kad laulībā bijām nodzīvojuši septiņus gadus, - neslēpj ticībā sakņotā sieviete. - Man atstāja dzīvību, Uldi paņēma. Dievam acīmredzot ir savs plāns. Bet kāds? Jāvingrinās pacietībā. Ar Uldi bijām kā sanitāri - strādājām, kopām vidi ap sevi un garīgo vidi sevī. Mūsu devīze bija - kopā mēs varam!
Laulības gredzenu Līga vēl aizvien nav noņēmusi. Tas ir tikai simbols, bet emocionāli viņa šim solim nav gatava.
- Ko darīt, ja man patīk būt precētai? - pasmaida Līga. Latviešu valodas vārds „atraitne" viņai saistās ar vārdu „atraidīt", bet angļu valodas „widow" skan līdzīgi vārdiem „vējš", „dūja" un „logs" - daudz cerīgāk. Sēras, protams, ir jāizdzīvo, tomēr nedrīkst iekrist bezcerībā, bēdas jāpārvērš pretstatā. Slavē un pateicies!
- Slavēt man šobrīd ir grūti, bet pateikties gan varu, - piekrīt Līga. - Tad iestājas miers, kas ir viens no dzīves stūrakmeņiem.
Tā viņa šobrīd dzīvo: no vienas puses - aizlūdz un sēro, no otras - saprot, ka Dievs ir žēlsirdīgs un spēj visu, pat traģēdiju pavērst labumā. Ļoti, līdz kaulam Līga tic svēto sadraudzībai. Lūdzas par dvēselēm debesīs, bet tikpat labi atceras lūgt arī viņu palīdzību: - Mums ir atstāti spēcīgi instrumenti - milzu aizmugure debesīs. Svētie. Ja man nebūtu ticības, cerības, mīlestības - šās trīs, ja neturētos pie Dieva, būtu samalta un manis vairs nebūtu.
Izdevuma „Mieram tuvu" mājaslapā, sadaļā „Klausies Dieva Vārdu", un „Radio Marija Latvija" ēterā īsi pirms pulksten 16 ik dienu dzirdami lasījumi no Svētajiem Rakstiem. Tos lasa kāda dzidra un skaidra balss. Līgas sirdsbalss.


22.05.2020.