"Euroaptiekā" Madonā - vairāki risinājumi
"Euroaptieka" ir ieviesusi vairākus pasākumus sociālās distancēšanās nodrošināšanai, ko nepieciešams ievērot arī "Euroaptiekas" Madonā apmeklētājiem. Kā vēsta "Euroaptiekas" mārketinga projektu vadītāja Evija Bērziņa, šāds lēmums pieņemts, atbalstot Ekonomikas ministrijas noteiktās prasības koronavīrusa "Covid-19" izplatības ierobežošanai, kā arī rūpējoties par farmaceitu, klientu un sabiedrības veselību. Madonā ir novērota lielāka klientu plūsma uz aptieku, tāpēc "Euroaptieka" pastiprināti pievērš uzmanību drošai videi aptiekā gan farmaceitiem, gan apmeklētājiem.

"Euroaptieku" kases zonās, kur parasti ir vislielākā cilvēku plūsma, ar norādošām lentēm uz grīdas ir izlīmēti norādījumi divu metru distances ievērošanai no farmaceita līdz apmeklētājiem. Starp farmaceitu un apmeklētājiem tiek uzstādītas arī speciālas norobežojošas aizsargsienas. Kā vērtē Madonas "Euroaptiekas" vadītāja Inese Vītoliņa, apmeklētāji ieviestās izmaiņas ar sapratni respektē, labprāt ievēro un iepērkas organizēti.
Aptiekas darbinieki joprojām aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem pret sevi un apkārtējiem un pirms aptiekas apmeklējuma kritiski izvērtēt savu veselības stāvokli - karantīnā esošajiem, kā arī tiem, kam novēroti elpceļu vai saaukstēšanās simptomi, pašiem uz aptieku nedoties, bet pirkumus uzticēt tuviniekiem, draugiem, kaimiņiem.
- Aptiekas ir stratēģiski svarīgi punkti valstī izsludinātajā ārkārtējā situācijā, lai iedzīvotājiem nodrošinātu medikamentu un citu preču pieejamību, kā arī farmaceitu konsultācijas. "Euroaptiekas" komanda strādā pilnā jaudā, lai aptieku apmeklējumi būtu klientiem un farmaceitiem pēc iespējas veselībai drošāki un medikamenti - pieejami. Lepojos ar mūsu farmaceitu komandu, kas šajā situācijā ar misiju palīdzēt turpina darbu visā Latvijā, nodrošinot nepieciešamo atbalstu iedzīvotājiem. Mēs aicinām sabiedrību būt īpaši atbildīgiem un saliedētiem, rūpēties vienam par otra veselību un palīdzēt tiem, kam tas visvairāk nepieciešams - apvienojot spēkus, mēs varam novērst līdzcilvēku saslimšanu, - saka "Euroaptiekas" valdes priekšsēdētāja Nataļja Zaharova.
Aptieku nozarē vienmēr bijuši ļoti stingri noteikumi attiecībā uz dezinficēšanas procesiem un personīgo higiēnu, taču līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī "Euroaptiekās" palielināts aptiekas telpu uzkopšanas biežums, kā arī farmaceiti ievēro pastiprinātu roku higiēnu. Tāpat aptiekās redzamās vietās tiek izvietotas sabiedrībai svarīgas rekomendācijas no Latvijas Tirgotāju asociācijas par drošības un uzvedības pasākumiem tirdzniecības vietās. Joprojām pastāv aicinājums ievērot roku higiēnu pirms un pēc iepirkšanās vai izmantot cimdus iepirkšanās laikā, pēc iespējas izvēlēties veikt bezskaidras naudas norēķinus. Naudu un norēķinu kartes nenodot no rokas rokā, izmantot pie kases esošos norēķiniem paredzētos traukus. Ieteicams aptiekā pieejamos produktus netaustīt, bet ņemt rokā tikai to, ko patiešām plānots pirkt.
Arī "Euroaptieka" Madonā aicina izvairīties no drūzmēšanās un nedoties uz aptieku sastrēgumstundās, kad novērojams vislielākais apmeklētāju skaits, - darba dienas sākumā un beigās.


25.03.2020.