Vingrošana veselībai un kopābūšanai
Jauns gads - jaunas apņemšanās un mērķu sasniegšana, bet nedrīkst aizmirst to, kas darīts iepriekšējā gadā.
Veselības grupa „Možums" darbojas jau deviņpadsmito sezonu, un arī šo gadu sievietes labākajos gados ir uzsākušas vingrojot un rūpējoties par savu veselību. Kā stāsta Vija Kārkliņa, aktīva vingrošana norit tumšajos un vēsajos gada mēnešos - no oktobra līdz aprīlim.

- Šis ir periods, kad ir vairāk brīva laika. Vasarā katrai dalībniecei ir savi darbi, kas jāpaveic. Vingrošanai nav ne laika, ne spēka. Rudenī un ziemā sanākam kopā, lai vingrotu. Lielākoties izmantojam stiepšanās vingrojumus jeb kalanētiku. Kā zināms, uz vecumu muskuļi raujas, augums kļūst īsāks, biežāk saskaramies ar dažādām sāpēm. Līdz ar to stiepšanās vingrojumi ir vispiemērotākie, - skaidro grupas vadītāja Vija.
Vija Kārkliņa informē, ka veselības grupā „Možums" laipni tiek gaidīti arī jauni dalībnieki - gan sievietes, gan vīrieši.
- Nodarbības tiek aktīvi apmeklētas un vingrojumi izpildīti, bet galvenokārt uzmanība tiek vērsta uz saviem spēkiem, izvērtējot spējas, veselības stāvokli. Dalībnieces vingro un pēc nodarbībām vienmēr atzīst, ka jūtas ļoti labi. Veselības grupā darbojas sievietes pēc 50 gadu vecuma. Kādu brīdi kopā ar mums vingroja arī kungi, - atceras Vija. - Priecājamies par jauniem dalībniekiem un aicinām nākt kopā vingrot. Tas ir ļoti nozīmīgi veselībai un dzīves kvalitātei. Seniori ir dažādi. Ir tādi, kuri ar prieku iet, darbojas un kustas, bet ir arī tādi, kuri nevēlas iet sabiedrībā, vingrot, kustēties. Kustības ir svarīgas visos vecumos, tāpēc es priecājos, ka veselības grupa tiek atbalstīta un dalībnieces rūpējas par savu veselību. Vingrojam pirmdienās un ceturtdienās - nodarbības ir aptuveni stundu garas, un to laikā gan iesildāmies un atsildāmies, gan cītīgi vingrojam. Ir reizes, kad ir mazāk dalībnieču, ir reizes, kad ir pat 15 vingrot gribētāju. Kādu laiku pat tika vadītas nodarbības divās grupās. Vingrošana „Možuma" apmeklētājām ir lielisks kopābūšanas laiks, kad tiek pārrunātas ikdienas gaitas, jautājumi, kas nomāc, rūpes un raizes, arī prieka brīži. Cita citu atbalsta, izpildot vingrojumus.
Savulaik vingrotājas darbojās Madonas pilsētas pensionāru biedrības ietvaros, šobrīd - Latvijas Sarkanā Krusta Madonas komitejas paspārnē.
- Veselības grupas nodarbības norisinās Parka ielā 6, savukārt pensionāru biedrība organizē vingrošanu Madonas sporta centrā. Mēs neesam konkurenti, jo nodarbības ir dažādas, tāpat vietas izvēle. Ir vingrotājas, kas nodarbības apmeklē Parka ielā, jo vieta ir tuvāk dzīvesvietai. Šajā vecumā ir nozīme attālumam, kas jāveic, - uzsver Vija Kārkliņa.

Vijai sports ir ļoti tuva tēma, jo aptuveni četrdesmit gadu ir aizvadīti sportojot. Iegūtās zināšanas un prasmes tiek pielietotas arī šobrīd, un tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc veselības grupa darbojas jau tik ilgus gadus.
- Ir pieprasījums, ir piedāvājums, - smejas Vija Kārkliņa. - Vingrojam atbilstoši savām spējām. Tiek izmantotas gumijas lentes, hanteles, kas ir puskilogramu smagas. Vingrošanai nepieciešamo inventāru mēdzam izgatavot pašas, piemēram, hanteles. Tās ir izgatavotas no mazajām ūdens pudelēm. Tās izmantojam reizi divās nedēļās, savukārt lentes - reizi nedēļā. Tāpat nodarbībās tiek iekļauti fizioterapijas vingrojumi. Tā kā man ir arī medicīniskā izglītība, izmantoju arī to. Tiek mērīts asinsspiediens, bet gadā divas reizes tiek noteikts cukura līmenis. Priecājos, ka veselības grupas vingrotājas ir apzinīgas, apmeklē ģimenes ārstu, lai sekotu līdzi veselības stāvoklim. Sekojot ārstu norādījumiem un rekomendācijām, tiek piemērota slodze vingrojot.
Kā piebilst Vija, viss, kas tiek paveikts veselības grupas nodarbībās, tiek darīts veselības labā, uzlabojot dzīves kvalitāti.


14.01.2020.