"Sudraba gailis" devies pie laureātiem
Jau sesto reizi izskanējis Madonas novada jauniešu domes Madonas novada jaunatnes lietu gada balvas „Sudraba gailis" pasniegšanas ceremonijas pasākums, kas šogad norisinājās 29. novembrī Ļaudonas kultūras namā. Kā uzsver organizētāji, šis pasākums ir svarīgākais jaunatnes dzīves gada notikums novadā, un šajā gadā „Sudraba gailis" par savu simbolisko vadmotīvu izvēlējies čemodānu, kas pilns ar jauniešiem svarīgām vērtībām - drosmi, uzdrīkstēšanos, draudzību, zināšanām, prasmēm.

Ļaudonas pagasta pārvaldes un arī pasākuma vadītājs Artūrs Portnovs uzsvēra, ka „Sudraba gailis 2019" ir nopietns un atbildīgs pasākums, ir liels gods un lepnums jauniešus un viņu atbalstītājus uzņemt Ļaudonā.
- Darīt labas un noderīgas lietas varam mēs katrs, taču darīt tā, lai novērtē apkārtējie, ir pavisam kas cits. Tā ir ilgnoturība, tas prasa smagu darbu, smalku un ilgu analīzi, pārliecību par sevi un paveikto, milzīgu uzņēmību un neatlaidību. To pieprot šā gada „Sudraba gaiļa" nominanti. Pateicoties līdzcilvēkiem, jauniešu dzīves čemodāns ir piepildījies ar jaunu un neatsveramu pieredzi, bet balva lai kalpo kā motivācija augt un pilnveidoties, jo tieši jauniešos ir mūsu nākotne, - sacīja Artūrs Portnovs.
Gada balvas „Sudraba gailis" ceremonijas laikā tiek godināti aktīvākie, iniciatīvas bagātākie novada jaunieši un viņu atbalstītāji. Izvirzot nominantus septiņās nominācijās, šogad tika iesniegtas 200 anketas. Kompetenta žūrija izvirzīja kandidātus, par kuriem bija iespējams balsot vietnē facebook.com. Iegūtie punkti summējās ar žūrijas vērtējumu, nosakot vienu labāko katrā nominācijā.
Šogad pirmā nominācija, kurā tika noskaidrots „Sudraba gaiļa" ieguvējs, bija „Gada brīvprātīgais", bet apliecinājumu saņēma visi brīvprātīgie, kuri nostrādājuši vairāk nekā sešdesmit stundu.
Brīvprātīgā darbs ir lieliska iespēja piepildīt savu pieredzes ceļa čemodānu ar dažāda veida darbiem, lielāku vai mazāku atbildības pieredzi, ar sastaptajiem cilvēkiem un iegūtajām atziņām. Darbs, ko iegulda brīvprātīgie, ir nenovērtējams. Tas ir vērsts uz personisko izaugsmi. Arvien vairāk cilvēku iesaistās brīvprātīgo kustībā, jo tas ir veids, kā var sagādāt prieku sev un radīt to citiem. Šogad reģistrēti sešdesmit jaunieši, kas brīvprātīgo darbu veic Madonas novadā. Vieniem tā ir lieliska iespēja, kā gūt pirmo darba pieredzi, vēl kādam tā ir iespēja darīt ko jauku un aizraujošu. Šogad nominācijā „Gada brīvprātīgais" „Sudraba gaili" ieguva Madonas pilsētas vidusskolas skolēnu domes vadītāja vietnieks Kārlis Gailums, kas, veicot brīvprātīgo darbu, bija nostrādājis 1020 stundu.
Brīvprātīgā darbs ir ieguvums ne tikai pašiem jauniešiem, bet arī darba devējiem, jo atbildīgs un uzcītīgs palīgs ir neatsverams atbalsts dažāda mēroga pasākumos. Speciālbalvu Ļaudonas pagasta brīvprātīgajiem Katrīnai Stafeckai ar komandu, kas aktīvi iesaistījās pasaules čempionāta rollerslēpošanā organizēšanā, pasniedza sporta un atpūtas bāzes „Smeceres sils" vadītājs un treneris Gunārs Ikaunieks.
„Izaugsme" ir nominācija par jauniešiem, kuri aktīvā sabiedriskajā dzīvē iesaistījušies pavisam nesen, bet šajā laika periodā ir pārstāvējuši pagastu un novadu dažāda mēroga pasākumos un apmācībās. Viņi droši piedāvā savas idejas un ir to iniciatori, kā arī atbildīgi veic uzticētos pienākumus. Šogad „Sudraba gaili" nominācijā „Izaugsme" ieguva Ļaudonas pagasta aktīviste Armanda Silabriede.
„Aktīvists" - tas ir jaunietis, kurš nesēž mierā, bet vienmēr aktīvi iesaistās dažādos pasākumos, neatsakās palīdzēt un ir ieinteresēts dažādās norisēs. Nominācijas laureāts - Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolas 12. klases skolniece Viktorija Brutāne, kas aktīvi darbojas jau kopš bērnības un uzskata, ka apkārt ir aktīva vide, kas neļauj norimt.
„Līderis" - tie ir pozitīvie piemēri - jaunieši, kuri vēlas padarīt savu apkārtējo vidi pozitīvāku, ieinteresē citus jauniešus darboties un kļūt aktīvākiem. Šajā nominācijā „Sudraba gaili" šogad ieguva Ralfs Bormanis no Ošupes pagasta.
Jaunietis, kurš savā jaunības maksimālismā nebaidās realizēt savas trakākās idejas un par kuru var teikt - šis jaunietis mūsu pagastam ir kā zelts, kas neprasa, bet dara - tā tika raksturota nominācija „Jaunietis pagastam", ko šogad ieguva iniciatīvas bagāta jauniete no Kalsnavas pagasta Dagnija Mažajeva.
Kā norādīja pasākuma vadītāji, nominācijas „Atbalsts jauniešiem" nominantiem jeb jaunatnes darbiniekiem un jauniešu atbalstītājiem ir jāprot uzrunāt, ieinteresēt, pastāstīt, atbalstīt, jārāda piemērs, lai novadā būtu aktīvi jaunieši un tiktu darīts arvien vairāk labu darbu. Šā gada laureāte un „Sudraba gaiļa" ieguvēja - Bērzaunes pagasta bērnu un jauniešu apvienības „Rīts" jaunatnes lietu speciāliste Iluta Ogorodņikova.
Nominācijā „Pasākums jauniešiem" tika iesniegtas 23 anketas, tas nozīmē, ka gada laikā ir norisinājušies daudzi un dažādi pasākumi, kas jauniešiem iespiedušies dziļi atmiņā. „Sudraba gaili" šajā nominācijā ieguva pasākums „Getiņš Kalsnavā", kas tapis projekta „Var kāpt vēl augstāk" ietvaros.
Savukārt nominācijā „Vieta jauniešiem" šogad keramiķa Jāņa Seiksta ceļojošo balvu saņēma Ošupes pagasta multifunkcionālais centrs „13. km". Tāpat laureāti ieguva laikraksta „Stars" elektroniskās versijas gada abonementu.
Vakara gaitā ar košiem un skanīgiem priekšnesumiem uzstājās Artūrs Biķernieks un Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolas 4. klases meitenes.


03.12.2019.