"Ģitāristu sesija" nav aiz kalniem
Skolēnu rudens brīvlaikā Praulienas skolā notiks „Ģitāristu sesija". Puse sesijas dalībnieku jau pieteikušies, palikušas divas nedēļas - beidzamais laiks atsaukties arī pārējiem interesentiem.

Šobrīd jāvērš uzmanība uz to, ka mācību spēki sesijā mainīsies, līdz ar to cits pienesums tas būs arī iepriekšējo sesiju dalībniekiem.

Sesijas mācību spēki

Vokālās nodarbības „Ģitāristu sesijā" vadīs Evilena Protektore - džeza dziedātāja no Rīgas. Evilena ir Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas maģistrantūras absolvente, studējusi Itālijā un Hannoverē, piedalījusies vairākos starptautiskos festivālos. 2016. gadā saņēma Nika Gotema balvu par ieguldījumu Latvijas džeza mūzikā. Kopš 2005. gada Evilena ir grupas „Pieneņu vīns" vokāliste, komponiste un līdere, arī grupas „JAZZATOMY" komponiste un vokāliste. Evilena aktīvi sadarbojas ar Latvijas vadošajiem džeza mūziķiem un piedalās projektos ar bigbendiem un citiem kolektīviem. Līdzās muzikālajām aktivitātēm viņa ir vienīgā Latvijas džeza žurnāla „JAZZin.lv" līdzveidotāja, žurnāliste un producente.
Ar akustiskās ģitāras audzēkņiem darbosies Egils Leimanis un Voldemārs Kalniņš. Egilu zinām no iepriekšējiem sesijas gadiem, bet Voldemārs Praulienas skolā strādās pirmo reizi. Viņš pats ģitāras pamatus apguvis pašmācības ceļā. Iesaistījies dažādos underground ansambļos, ieinteresējas par Amerikas roots mūziku: rockabilly, blues, western swing, rock'n roll, country u. c. Spēlējis grupās „The Black Cats", „Keksi", pašlaik darbojas projektā „Billy B & his Sonic Rockets".
Elektriskās ģitāras skolotāji būs Arturs Liede un Valdis Rēbuks, basu pēc ilgiem gadiem mācīs Aleksandrs Sircovs jeb Murovejs. Ar bungu klases audzēkņiem strādās Vilnis Strods. Vilnis ir spēlējis grupā „Vaidava", „Tip-Top", sadarbojies ar Pitu Andersonu. Spēlējis grupā „Rebel", LTV šovā „Dziesma manai paaudzei", grupā „Dakota", „Iļģi" un vēl citās.
Kokles klasi „Ģitāristu sesijā" vadīs Julgī Stalte - lībiešu dziedātāja un tautas mūziķe. Šobrīd Julgī darbojas kā folkloras kopas „Skandinieki" mākslinieciskā vadītāja. Kopu izveidoja un ilgus gadus vadīja viņas vecāki - Helmī un Dainis Stalti. Julgī darbojas grupās „Tuļļi Lum" un „Tai Tai"; ir izdevusi grāmatu „Kokles dziesma dvēselei", kas iepazīstina ar kokles spēles pamatiem, akordiem un tehniku.

Trīs mūziķi no Anglijas
Sesiju kuplinās trīs ģitāristi no Lielbritānijas. Mets Bekers ir gan ģitārists, gan dziesmu autors, uzstājies kopā ar virkni pazīstamu mākslinieku.
Pols Glovers ir profesionāls ģitārists no Liverpūles, viņam ir savs YouTube kanāls, kurā pieejama plaša informācija par ģitārām un ar to saistītām lietām, video pamācības, produktu apskats un informācija par koncerttūrēm.
Fils Spaldings ir ievērojams basģitārists, harismātisks un pieredzējis mākslinieks. Pēc piedalīšanās „Ģitāristu sesijā 2014" Fils Spaldings atklāja: - Sesijas nedēļā pēc ilgiem laikiem beidzot guvu iedvesmu. Jutu, ka vēlos trenēties arī pats. Visi skolēni bija lieliski, daudz varēju mācīties arī no viņiem. Katrs cilvēks ir savā veidā unikāls, jo mūzikā katram ir savs individuālais rokraksts.

Koncerti iedvesmos klausītājus
- Izmantojiet iespēju ar mūziķiem tikties klātienē! - norāda sesijas organizators Imants Pulk­stenis. - Ik vakaru koncerti apmeklētājiem būs par ziedojumiem, baudiet tos klātienē! Ja nu esat tik noguruši, ka nevarat atraut sevi no silta mūrīša, koncertus tiešraidē varēs skatīt internetā, ieejot sesijas mājaslapā www.gitaristusesija.lv. Koncertus filmēs Valmieras operatoru grupa. Programma izskatās krāšņa. 21. oktobrī nedrīkst laist garām akustiskā ģitāru trio „AG 3" uzstāšanos. Leģendārie mūziķi - Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš - atskaņos pasaulē populāru autoru kompozīcijas savos aranžējumos. Lai arī trio dalībnieki katrs individuāli ir pieprasīti studiju un koncertu mākslinieki, viņi aizvien atrod iespēju pāris reižu gadā apvienoties kopējā muzicēšanas priekā.
Sesijā dzirdēsim arī grupu „Very Cool People" - vienu no atraktīvākajām Latvijas fankmūzikas grupām. Grupa specializējusies jazz-funk, soul un funk stilos, tomēr grupas mērķauditorija nav tikai džeza cienītāji, jo mūziķi cenšas sarežģītu un nopietnu mūziku padarīt viegli uztveramu un saprotamu ikvienam.
Jauniešus ieinteresēs grupas „Pirmais kurss" uzstāšanās. Savukārt tiem, kam patīk blūzs un smeldze, jānāk uz grupas „Lavrix Band" koncertu.
- Grupu „So Lucid Electric Feel" ieteica Sandris Sproģis, „Biksēres ritmos" grupa klausītājiem „norāva jumtu", - atklāj sesijas organizators.
Jāpiebilst, ka Imantam Pulkstenim sesijas nedēļā palīgos nāks Latvijas Kultūras akadēmijas koledžas studenti: viens savas prakses laikā apkalpos skaņu, otrs atbildēs par gaismām, trešais piepalīdzēs tiešraides procesa norisei.


AGRA VECKALNIŅA foto


09.10.2019.