"Cross Country" sacensībās - kā jau rudenī
28. septembrī Madonā, „Smeceres sila" mototrasē, norisinājās "Latvijas kausa" ceturtais posms "Cross Country". Tajā pulcējās 130 motosportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Sportistiem un sacensību organizatoriem lielākais prieks bija par laikapstākļiem. Sacensību direktors Romāns Ērkulis par aizvadīto posmu Madonā ir priecīgs, jo tas, pēc viņa vārdiem, noritējis "fantastiski labi" - visur citur Latvijā lija lietus, bet Madonā spīdēja saule un laikapstākļi bija lieliski. Diena akmeņainajā un dažādiem reljefiem bagātajā trasē bija izdevusies.

Šoreiz uzvarētāja statusu starp solo klasēm ieguva Edgars Siliņš E1 klasē, Matīss Karro E2 klasē, kas aiz sevis atstāja Edgaru Siliņu. Mūsu novadnieks Rainers Žuks prestižajā E1 klasē ieguva 2. vietu.
Savukārt kvadriciklu klasēs visātrākais bija Andris Ciršs, apsteidzot dēlu Dāvi Ciršu un Aivi Graudiņu. Klubu komandu vērtējumā 1. vietā - "Motosports RT", 2. vietā - JVE "Mototeam Rīga", 3. vietā - "Johvi MK".
Madonieši, protams, juta līdzi savējiem, starp kuriem motokluba "MB Kalsnava" dalībnieks Ilgvars Martemjanovs dominēja un uzvarēja Iesācēju klasē.
Taujāts, kā izdomājis piedalīties "Cross Country" sacensībās, viņš pastāstīja, ka katru gadu motosporta sezona sākas ar enduro sprintu. Pagājušajā sezonā sportists izmēģināja piedalīties vienā posmā. Šogad nolēmis, ka brauks visos "Cross Country" un enduro sprinta posmos.
- Madonā trase nav viegla - akmeņi un kalni. Labi, ka nelija lietus - veicās, - atzina sportists. - Trase bija līdzīga kā enduro sprintā, un tā bija priekšrocība, jo, ja ir braukts šajā posmā, tad ir zināms, kas šeit sagaida. Nebija bažu par lielajiem, stāvajiem braucieniem kalnup un nobraucieniem. Arī veiksme bija ar mani. Daudzi iesprūda, braucot kalnup, viens nokrīt, citi netiek garām un stāv. Izdevās labs starts, tiku sastrēgumam pa priekšu, tāpēc arī rezultāts labs. Trase salīdzinoši šaura, apdzīt varēja motokrosa trases daļā. Arī meža daļā atsevišķās vietās varēja apdzīt. Manam lielākajam konkurentam, kas bija otrajā vietā, uzskatu, neveicās, jo iesprūda kalnā. Man viss patika, kā jau Madonā - atbalstītāji, skatītāji. Visus jau interesē tie stāvie kalni. Ceru, ka Madonā būs vēl tādas "gonkas", jo tāda reljefa, kāds ir mūsu mototrasē, citur Latvijā nav, - tā izteicās Ilgvars Martemjanovs.
- Viss norisinājās, kā jau rudens sacensībās. Protams, sportistiem viegli nebija. Pat pieredzējušo īru braucēju rokas bija tulznās un asinīs. Trase sportistiem bija 7 kilometrus gara un salīdzinoši grūta, beigās - izsista un akmeņaina. Arī grūtības pakāpe bija pietiekami liela, jo trasē devās daudz sportistu, solo klasē -
104, bet kvadriciklu klasēs - 26 braucēji. Šķiet, ka visiem sacensības patika un diena bija izdevusies, - komentēja Romāns Ērkulis.
Viņa vērtējumā Madonā aizvadīta ļoti laba sezona.
- Madonā trīs sacensību cikls ir noslēdzies. Paldies Madonas novada domei par atbalstu, novada iedzīvotājiem - par sapratni, atbalstītājiem, tiesnešiem visiem sportistiem. "Smeceres sila" mototrasē notika trīs dažādi posmi: maija sākumā - enduro sprinta posms pirms lielā Eiropas čempionāta, jūnija beigās - Eiropas čempionāta posms, kas bija visaugstākajā līmenī, un septembra beigās - arī "Cross Country" posms. Visiem tas bija izbraucams. Arī kvadriciklistiem nebija viegli, taču izbrauca visi. Trasē cīņas bija interesantas, jo sportisti bija neatlaidīgi un cīnījās līdz pat finišam par labāko pozīciju, - stāstīja Romāns Ērkulis.
Latvijas kausa piektais posms "Cross Country" norisināsies 26. oktobrī Priekulē.
Visi sacensību rezultāti atrodami vietnē www.enduromanager.eu.


08.10.2019.