Apkures sezona sākas neierasti agri
Apkures sezona šoruden Madonas pilsētā un citviet novadā sākās neierasti agri. - Neatceros, kad vēlmi pieslēgt siltumu, sākot jau ar 20. septembri, Madonā būtu izteikuši iedzīvotāji tik daudzās mājās. Neatceros, ka jau pirmajās apkures nedēļās centralizētajai siltumapgādes sistēmai būtu pieslēgušies tik daudz objektu, ka ar vienu katlumāju Cesvaines ielā 24 nepietiks. Šajās dienās darboties sāks arī katlumāja Augu ielā, bet ziemā, kad siltuma patēriņš ir vislielākais, siltums tiek padots arī no katlumājas Zābera ielā 6, - vakar „Staram" pastāstīja SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis.

Madonas pilsētā apkures sezona līdz šai pirmdienai bija sākusies jau 81 mājā. Iespēja izmantot SIA „Madonas siltums" pakalpojumus Madonā ir ne tikai daudzdzīvokļu mājām, bet arī 93 juridiskām personām, 41 pašvaldībai piederošam īpašumam, tāpat 40 privātmājām. Pavisam Madonas pilsētā tāda iespēja ir ap 245, bet laukos - ap 55 objektiem, bet šie dati tiek precizēti, jo situācija mainās un centralizētajai siltumapgādes sistēmai pieslēdzas arī jauni klienti, bet daži atsakās.
Siltums jau tiek padots visos objektos Dzelzavas pagastā, proti, skolā, bērnudārzā, daudzdzīvokļu mājās gan Dzelzavā, gan Aizpurvē. Kā zināms, kopš pagājušās sezonas, kad tika rekonstruēta Dzelzavas katlumāja un tā darbojas pusautomātiskajā režīmā, siltums no vienas katlumājas tiek nodrošināts abos ciemos - gan Dzelzavā, gan Aizpurvē. Līdzīgi apkures sezona sākusies arī Sarkaņu pagasta Biksērē, bet Liezēres pagastā siltums tiek padots divām mājām.
Apkures sezona gan nav vēl sākusies visā uzņēmuma apkalpes zonā, jo turpinās katlumāju rekonstrukcija. Liezēres pagasta Ozolu katlumājā pirmdien tika veikta katlu pārbaude, bet pulksten 12 trasē tika ielaists siltais ūdens un pēc tam testa režīmā pieslēgts siltums objektiem. Tā kā piebraucamais ceļš ir asfaltēts, tur pirmdien varēja arī pievest šķeldu. Pagaidām to nevar izdarīt Kusā, kur laukums pie katlumājas vēl tiek asfaltēts.
- Celtnieki sola darīt visu, lai šonedēļ mēs siltumu testa režīmā varētu padot arī Kusā. Te intensīvi darbs norisinājās līdz vēlai naktij arī sestdien un svētdien, jo tikai piektdien tika atvests skurstenis, kas arī bija jāuzstāda, - situāciju raksturoja Uldis Lielvalodis.
Viņš informēja, ka iesāktā vairāku katlumāju rekonstrukcija ir jāpabeidz un oficiāli jānodod oktobrī: Liezēres pagasta Ozolos - 14. oktobrī, Aronas pagasta Kusā - 15. oktobrī, Barkavas pagastā - 30. oktobrī. Visas tās darbosies pusautomātiskajā režīmā. Pēc U. Lielvaloža domām, tas ir liels solis, ko uzņēmums sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību ir veicis, modernizējot katlumājas un sakārtojot siltumapgādes sistēmu Madonas novadā.
- Celtnieki strādā ļoti cītīgi, un mēs ļoti ceram, ka arī Barkavas pagastā testa režīmā siltumu varēsim padot ātrāk. Katrā ziņā - ļoti atvainojamies par sagādātajām neērtībām, to, ka siltumu nevaram nodrošināt jau tagad, - uzsvēra SIA „Madonas siltums" vadītājs Uldis Lielvalodis.
Vaicāts, vai sakarā ar katlumāju rekonstrukciju vairākos pagastos tur nepalielināsies maksa par apkuri, uzņēmuma vadītājs skaidroja, ka noteiktais tarifs nemainīsies, bet maksa būs atkarīga no patērētā siltuma daudzuma katrā objektā.
Taču - kā rīkoties iedzīvotājiem ja apkures sezona it kā sākusies, bet dzīvoklī vai visā mājā ir problēmas ar siltumu?
- Tādā gadījumā ir jāvēršas pie apsaimniekotāja vai uzņēmuma, kas apkalpo mājas iekšējos tīklus. Sākoties apkures sezonai, mēs ļoti lūdzam apsaimniekotājus informēt mūs par apkures sezonas sākšanu katrā ēkā, lai precīzāk varētu aprēķināt nepieciešamo siltuma daudzumu un attiecīgi palielināt jaudu katlumājā Turklāt daļā māju vasarā, mainot radiatorus vai veicot kādus citus remontus, no sistēmas izlaiž ūdeni, bet pēc tam, mūs nebrīdinot, pēkšņi sāk apkures sezonu, tātad ūdens māju iekšējos tīklos tiek ielaists no kopējās sistēmas. Mums tas būtu jāzina iepriekš, lai mēs sagatavotu un papildinātu nepieciešamo ūdens daudzumu kopējā sistēmā un nesamazinātos spiediens, kas atsevišķās mājās arī var radīt problēmas, uzsākot apkures sezonu, - skaidroja Uldis Lielvalodis.
Vaicāts par klientu parādiem, uzņēmuma vadītājs atklāja, ka pēc datiem uz 28. septembri Madonas pilsētā tie ir 184 083 eiro, bet pārējā SIA „Madonas siltums" apkalpes zonā - 63 711 eiro jeb kopā 247 794 eiro. Pēc Madonas pilsētas lielākais parāds ir Dzelzavas pagastā - 20 319 eiro, Aronas pagastā - 14 251 eiro, Barkavas pagastā - 13 046 eiro, Sarkaņu pagastā - 9272 eiro, Liezēres pagastā - 6823 eiro.
Gatavojoties apkures sezonai, „Madonas siltums" tradicionāli lielā apjomā ir sarūpējis kurināmo. Visās katlumājās kā kurināmais šajā apkures sezonā tiks izmantota šķelda, izņemot Liezēri, kur divu māju apsilde tiek nodrošināta ar granulām. Nepieciešamības gadījumā šķelda no Madonas tiks aizvesta uz citām katlumājām uzņēmuma apkalpes zonā Madonas novada pagastos.


02.10.2019.