"Liepsalās" notiks 21. Karoga svētki
Ar mērķi popularizēt un saglabāt starppaaudžu cieņu apliecinošo un vienojošo tradīciju Kalpaka dzimtas mājās, stiprināt nacionālo pašlepnumu, popularizēt Tēvzemes sargu nozīmi jaunatnes patriotiskajā audzināšanā un veselīgu dzīvesveidu skolu jauniešiem 20. un 21. septembrī "Liepsalās" notiks 21. Karoga svētki. Karoga svētki ir veltīti Latvijas armijas simtgadei, tāpēc aktivitātes skolu komandām paredzētas brīvā dabā, prasmīgi sadarbojoties komandā, izmantojot un pielietojot jaunsargu apmācībās un mācību stundās gūtās zināšanas.
Kā vēsta pasākuma organizatore, pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda (POKPF) valdes locekle Edīte Zaube, patlaban notiek komandu pieteikšanās (komandā - 8 dalībnieki), turklāt komandas ir informētas, ka jāveic arī mājasdarbs, kur uzdevumu vidū - jāsagatavo apsveikums karavīriem Latvijas armijas simtgadē.
Komandas uz reģistrāciju "Liepsalās" ieradīsies jau 20. septembra pulksten 13.30, bet Karoga svētku atklāšana ir paredzēta pulksten 14.30. Tālāk dienas gaitā notiks ierindas mācība, stafetes, konkursi "Skolā mācos, lai prastu pielietot dzīvē zināšanas. Ko nezinu, to uzzināšu". Pēc vakariņām skolēni vienosies lāpu gājienā, dziesmās pie ugunskura, būs arī balle, kur muzicēs grupa "Patrioti". Kā vienmēr emocijas un adrenalīnu sola "Naktstrasīte". Sacensības turpināsies 21. septembrī, bet koncerts un apbalvošana - pulksten 11. Pēc pusdienām pulksten 13 paredzēts doties uz piemiņas brīdi O. Kalpaka atdusas vietā Visagala kapsētā.
Pasākumu atbalsta Latvijas Aizsardzības ministrijas Nacionālie bruņotie spēki, Jaunsardzes centrs, Latviešu virsnieku apvienība, POKPF, Madonas novada pašvaldība, Ošupes pagasta padome, skolu pedagogi.


11.09.2019.