Bērnu diennakts nometnē "Dižmeža pils noslēpums"
Vasara nenoliedzami ir skolēnu gaidītākais laiks, jo var atvilkt elpu no skolas, var no rītiem ilgāk pagulēt. Vasara ir piedzīvojumu laiks! Arī šogad biedrība BJA "Rīts" piedalījās Madonas novada pašvaldības bērnu un jauniešu nometņu projektu konkursā. Izturot sīvo konkurenci, saņēmām atbalstu īstenot bērnu diennakts nometni. Nometne norisinājās no 7. līdz 11. jūlijam viesu nama „Šubrakkrasti" teritorijā, kur var aizmirst par ikdienas steigu un ļauties piedzīvojumiem.
Stāsts sākās ar to, ka reiz stalti slējusies Dižmeža pils, par kuru zināja aiz trejdeviņām jūrām un trejdeviņiem kalniem. Šīs pils ļaudis bija izslavēti ar īpašu čaklumu, darba spējām, kā arī ar dārgumiem, ko tie sargāja. Reiz, nevienam nezinot un neredzot, dārgumi pazuda, palika tikai pils labais gariņš Džunga, kurš centās atrast zudušo bagātību. Bet līdz šim viņam tas nebija izdevies, nebija arī uzradušies īstie palīgi, tādēļ Džunga izsludināja pieteikšanos jauniem dārgumu meklētājiem. Atsaucās 21 bērns, kas bija gatavs doties palīgā.
Nometnes pirmajā dienā nedaudz nobijušies, nedaudz satraukušies, bet piedzīvojumiem gatavi uz nometni ieradās jaunie nometnieki. Sākumā tika spēlētas dažādas spēles, lai cits citu iepazītu, jo kāds jau uz nometni brauca otro reizi, kāds - tikai pirmo. Jāteic, ka ar pirmajām spēlēm bija skaidrs, ka nometne izdosies, jo bērni pierādīja sevi, ka ir draudzīgi, atvērti, pozitīvi noskaņoti. Pirmajā dienā vēl tika gatavots nometnes karogs, kā arī devāmies īpašā iesvētību trasē, lai tiktu uzņemti Dižmeža pils saimē.
Otrā diena sev līdzi nesa ne vien lietu, bet arī dažādas aktivitātes. Rīta cēlienā bērni piedalījās trīs radošajās darbnīcās, kurās izgatavoja nometnes cepuri, aproci un savu dārgumu lādi. Dienas turpinājumā dalībnieki piedalījās 18 rekordu stacijās, pierādot sevi gan sportiskos, gan atjautības, gan izveicības uzdevumos. Pēc vakariņām pie bērniem ieradās Dižmeža feja, kas bērnus izvadāja pa noslēpumainākajām nometnes norises vietām, vēl pārgājiena laikā bērniem bija jāuzveic ragana, kas centās viņus noburt. Vakara izskaņā tika piedāvāts kino seanss un iespēja bērniem atvilkt elpu.
Trešā nometnes diena sākās nedaudz miegaini, bet rīta rosmē miega peles ātri vien tika aizbiedētas. Arī šajā dienā bērni rīta cēlienā piedalījās radošajās darbnīcās, izgatavoja magnētiņu, grāmatzīmi, kā arī īpašā tehnikā pārvērta akmeni par interjera priekšmetu. Pēc pusdienām bērniem bija īpašs viesis, kurš rādīja dažādus eksperimentus, kā arī iemācīja pagatavot saldējumu. Interesanti, ka pat tie, kuri teica, ka negaršo upenes, atzina saldējumu par gardu. Dienas turpinājumā bērniem bija iespēja doties uz pļavu - vispirms uz golfa laukumu „Kalnozoli" un izmēģināt savus spēkus šajā spēlē, bet vēlāk kā īstiem māksliniekiem gleznot uz molberta. Bet vakarā pie aktīviem mūzikas ritmiem visi varēja izkustēties un izlustēties ballītē.
Ceturtā diena sākās ar rīta rosmi, gardām brokastīm un radošajām darbnīcām. Šoreiz bērniem bija iespēja izgatavot sapņu ķērāju, izliet sveci un pagatavot krūzītes paliktnīti. Pēc pusdienām nometnē viesojās biedrības „Domas dabā" aktīvists Helmuts, kurš bērnus ieveda meža burvībā. Gluži neticama bija bērnu aizrautīgā piedalīšanās meža namiņa būvniecībā - kopīgiem spēkiem tika izveidots liels, skaists namiņš, kur vakarā pulcēties. Pie ugunskura, malkojot īpaši gardu tēju ar medu, izskanēja visdažādākie stāsti. Šī bija arī diena, kad nedaudz piezagās skumjas - laiks ir paskrējis tik ātri!
Nometnes pēdējā dienā bērni gatavoja cienastu vecākiem, veidoja bilžu rāmīti, kā arī rakstīja labos vārdus viens otram. Tad sekoja īpašā dārgumu misija, kad Dižmeža pils pagalmā bija jāmeklē norādes, kur paslēpta dārgumu lāde. Bet - ak vai! - dārgumu medības pārtrauca negaiss, tik stiprs, ka vajadzēja slēpties siltajās viesu nama telpās. Vecāku sagaidīšana izvērtās īpaši mīļi - bērni stāstīja, kā veicies nometnē, audzinātājas dalījās pārdomās, neaizmirstot paslavēt savas grupas bērnus, bet pils labais gariņš Džunga tomēr pārsteidza visus, un bērni tika pie savas lādes ar īpašiem dārgumiem.
Šī nometne nebūtu iedomāja bez Madonas novada pašvaldības finansiālā atbalsta, paldies jāsaka arī viesu nama „Šubrakkrasti" saimniekiem, kuri sniedz iespēju jau 3. gadu realizēt nometnes viņu labiekārtotajā saimniecībā, Jolantai un Aigaram no viesu nama „Kadiķi", kuri rūpējās, lai ikviens nometnieks būtu paēdis, lai visiem pietiek enerģijas tikt galā ar uzdevumiem. Paldies aktīvajām audzinātājām Katrīnai Stafeckai, Ivetai Kairei un Anitai Kidalai, brīvprātīgajiem jauniešiem Rolandam Andrejevam, Annijai Berģei, Adrijai Kairei, Danielai Rudenei, Emīlijai Skrabei, Sandijai Sergejevai, Tomasam Aizstrautam, kā arī nometnieku vecākiem, kuri uzticas un izvēlas mūsu rīkotās nometnes.

19.07.2019.