Krāj pieredzi treniņsacensībās un 3 × 3
No 17. līdz 21. jūnijam Madonas pilsētas sporta centrā notika jauno basketbolistu U-11, U-12, U-13, U-14 treniņsacensības. Treniņi notika gan sporta centrā, gan Priežu kalna parkā, gan pie karjera ezera un citur.
Otrajā treniņsacensību dienā pie jauniešiem viesojās bijušais MBJSS audzēknis Zigmārs Raimo (University of Hawai'i at Manoa). Zigmārs pastāstīja par dzīvi un studijām, treniņiem basketbolā, dalījās pieredzē par attieksmi pret treniņiem, mācībām, uzturu, par plāniem basketbolā pēc Hawai Universitātes absolvēšanas. Viņš arī parādīja jaunajiem basketbolistiem iesildīšanās vingrinājumus dribla tehnikai.
Trešajā treniņsacensību dienā sporta centrā viesojās mums jau tik labi pazīstamā un gaidītā fizioterapeite Krista Kupča. Jaunie basketbolisti Kristas vadībā aizvadīja 2 stundu vingrošanas treniņu. Krista pie mums ir bijusi jau vairākkārt, bet jauniešu vispārējā fiziskā sagatavotība uzlabojas ļoti lēni, tāpēc šajā jomā jāstrādā būtu pacietīgi un regulāri. Secinājums: Madonas BJSS nepieciešams fizioterapeits, kurš regulāri ik nedēļu testē basketbolistus, katram bērnam dod nepieciešamos padomus, vingrinājumus viņa veselības, stājas, muskuļu disbalansa utt. korekcijai un uzlabošanai.
Ceturtajā treniņsacensību dienā visi 33 jaunieši devās uz „Ghetto basket" turnīru Grīziņkālnā. Tika nokomplektētas 9 komandas - "Madona 08", "Madona 008", "Madona AAA", "Madona/Ērgļi 09/10", "Madona 07", "Madona/Ērgļi", "Madona 006", "Madona 06" un "Madona 04".
Jāpiebilst, ka U-11 un U-13 vecuma grupās šajā turnīrā spēlēja rekordliels dalībnieku skaits - 57 komandas. Visas komandas tika pie uzvarām, bet vislabāk veicās trim komandām: "Madona 08", "Madona 006" un "Madona 04", kuras tika līdz 1/8 finālam. Liels paldies Pēterim Sniedzem par sadarbību.
Piektajā treniņsacensību dienā notika VFS treniņš, pēc tā sekoja atpūta tirdzniecības un atpūtas centra „Efeja" saunā, baseinā, jo jauniešiem bija jāatjauno spēki un jāiegūst mundrums pirms turnīra „Topbumba 2019" 1. posma sacensībām nākamajā dienā.
28. jūnijā Madonā viesojās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas treneru konsultants un Latvijas U-16 kadetu izlases galvenais treneris Agris Galvanovskis. Jaunajiem basketbolistiem tika demonstrēta metiena un dribla tehnikas vingrinājumu pareiza izpilde, kā arī stāstītas citas tēmas, sekoja arī jautājumi par basketbolu.
29. jūnijā „Ghetto Basket" turnīrā ar Jāņa Liepiņa atbalstu piedalījās „Madona 07" un „Madona 08" komandas U-12 vecuma grupā. „Madona 08" aizvadīja 6 apakšgrupas spēles, tiekot arī pie uzvaras, savukārt komanda „Madona 07" izkļuva no grupas, bet 1/8 finālā cieta zaudējumu. Šajā turnīrā U-16 vecuma grupā komandas „VEMOLS/Madona" spēlētājs Edijs Skuja spēlēja komandā „Rookies ProBasketball" (Edgars Vanags, Edijs Skuja, Kristaps Vanags, Miks Kristiāns Latišs) un izcīnīja uzvaru.

10.07.2019.