CFLA noslēdz līgumu ar "Baltic Block" par 4 miljonu līdzfinansējumu
"Baltic Block" ražotne Sauleskalnā pavērs jaunu darbavietu iespējas. Publicitātes foto
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir noslēgusi vienošanos ar Latvijas kokskaidu palešu bloku ražotāju "Baltic Block" par 4 miljonu eiro lielu līdzfinansējumu pilotrūpnīcas izveidei jaunu presētu produktu ieviešanai ražošanā. Kā informē uzņēmuma direktors Andis Šķēle, šis ir nākamais plānotais stratēģiskais solis "Baltic Block" ražotnes jaudas un saražoto produktu kvalitātes paaugstināšanai.
- Pēdējo 2 gadu laikā esam veikuši būtiskus pētniecības un testēšanas darbus, lai definētu prasības eksperimentālai tehnoloģijai un izvērtētu ieplānotās ražošanas jaudas un kvalitātes, kā arī jaunu produktu kategoriju ražošanas potenciālu. Līgums ar CFLA paredz, ka projekta ietvaros no Itālijas uzņēmuma "IMAL srl" mēs iegādāsimies unikālas, tieši mūsu ražošanas stratēģijai paredzētas tehnoloģijas, - norāda Andis Šķēle.
Pēc uzņēmuma pārstāvja sacītā, šīs investīcijas, kuru kopējais apmērs sastāda 10 miljonus eiro, sniegs iespēju ne vien uzsākt jaunu eksportorientētu produktu ražošanu, bet arī pavērs jaunu darbavietu iespējas Madonas novadā.
- Produktu kvalitāte joprojām ir mūsu galvenais konkurences trumpis vairāk nekā 20 eksporta tirgos. Tomēr kā reģionālajam uzņēmumam mums ir svarīgs arī pienesums, kādu mēs varam sniegt reģionālajā mērogā. Līdz ar šī projekta realizāciju paredzams, ka ražotnes paplašināšana radīs vēl vismaz 30 jaunas un labi apmaksātas darbavietas, palielinot to kopskaitu līdz 120 darbavietām. Mēs viennozīmīgi to izceļam kā vienu no galvenajiem projekta ieguvumiem, - uzsver A. Šķēle.


28.06.2019.