Aktieru kursā arī madonietis
Līdz 16. jūnijam Latvijas Kultūras akadēmija skatītājus rosina apmeklēt Dramatiskā teātra aktiera mākslas ar specializāciju leļļu teātra mākslā un Teātra mākslas maģistrantūras topošo absolventu diplomdarba izrādes. Dramatiskā teātra aktieru bakalaura darba izrādes iestudējuši režisori Dāvids Džovanzana (Somija), Mihails Gruzdovs, Kārlis Krūmiņš, Elmārs Seņkovs un Ģirts Šolis.
Dramatiskā teātra aktiera mākslas ar specializāciju leļļu teātra mākslā studentus var iepazīt piecās diplomdarba izrādēs. Būtiski, ka šai aktieru kursā sevi apliecina arī novadnieks Matīss Budovskis.
Skate iesākās ar Kārļa Krūmiņa iestudējumu "Nelabā roka". Jaunie aktieri virtuozi izspēlēja amerikāņu dramaturga Roberta Askinsa melnās komēdijas paradoksālās situācijas, parādot gan savas kā dramatiskā teātra aktiera, gan leļļu meistarības prasmes. Režisors Elmārs Seņkovs ar topošajiem aktieriem iestudējis izrādi "Medības" pēc Aleksandra Vampilova lugas "Pīļu medības" motīviem. Izrādes varoņi ir mūsdienu jaunieši, kas cenšas saprast savas dzīves vērtības. Jauno aktieru savāktie šodienas dokumentālie stāsti organiski savijas ar Vampilova lugas iedvesmotām situācijām. Kritika novērtējusi iestudējumu, atzīmējot, ka "Leļļu teātrim gatavotā aktieru kursa diplomdarba izrāde Elmāra Seņkova režijā pārspēj lielu daļu Latvijas teātru produkcijas šajā sezonā" (Atis Rozentāls, "Kultūras Diena").
4. un 5. jūnijā jauno aktieru sniegumā bija iespēja noskatīties kolektīvās jaunrades ceļā somu režisora Dāvida Džovanzanas vadībā tapušo iestudējumu "Izzūdošā nākotne", kas ar panākumiem pavasarī tika izrādīts prestižajā Starptautiskajā teātra skolu festivālā Čehijā.
Svētdien, 16. jūnijā, "Dirty Deal Teatro" pirmizrādi piedzīvos pēdējā no bakalaura darbu izrādēm - Ģirta Šoļa leļļu un objektu teātra iestudējums "Brīvības garša". Tā ir ironisku stāstu virkne par cilvēkiem, kuri visiem spēkiem mēģina izkrāsot savu ikdienu ar dažādām vielām un nebijušām sajūtām. Matīss Budovskis spēlē arī šajā izrādē.


12.06.2019.