Kultūras nodaļā jauna vadītāja
Dzimusi mūsu pusē, Daiga Iraida atkal ir atgriezusies dzimtenē. Kopš 1. februāra viņa veic Madonas novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītājas pienākumus. - Esmu uzaugusi Cesvainē, mācījos Madonā, beidzu Madonas pilsētas vidusskolu, - atklāj Daiga. - Mūsu (toreizējo audzēkņu) mācību rezultātu dēļ savu statusu ieguva Madonas Valsts ģimnāzija. Pēc Madonas mācījos Rīgas Doma kora skolā, kur apguvu mūzikas menedžmenta programmu. Pēc tam uzsāku strādāt un nolēmu iegūt augstāko izglītību. Beidzu Baltijas Starptautisko akadēmiju, kur studēju kultūras vadību. Paralēli strādāju biznesa konsultantu grupā, organizēju korporatīvos pasākumus uzņēmumiem. Pēc laika uzsāku darbu Jūrmalas kultūras centrā.

Pienāk brīdis ko mainīt
Uz jautājumu, kāpēc ieinteresēja darbs Madonā, Daiga atbild, ka paziņas no Madonas viņu informēja par šo vakanci, un doma dzīvē ko mainīt esot bijusi jau pirms kāda laiciņa. „Jūrmalas kultūras centrā nostrādāju deviņus gadus, tas bija intensīvs un aizraujošs laiks, bet pēc septītā gada sāku saprast, ka nav personīgās izaugsmes, jāmeklē kas cits. Vispirms bija iespēja kultūras nodaļas vadītājas darbu veikt Lielvārdes pašvaldībā, tomēr, izvērtējot situāciju, no tā atteicos. Kad saņēmu ziņu no Madonas cilvēkiem par darbu dzimtajā pusē, ar pilnu atbildību nolēmu pamēģināt. Izrunājos mājās ar draugu, saņēmu arī viņa atbalstu un piedalījos pašvaldības izsludinātajā konkursā."
Vaicājot, kāda ir Daigas tuvākā cilvēka profesija, saņemu atbildi, ka Daigas draugs darbojas kravu pārvadājumu jomā, mainot dzīvesvietu, viņam ir iespēja pārkārtot darbus, pievērsties vairāk šim Latvijas reģionam.

Mantojums Madonā
Daigas senči - vecaistēvs no tēva puses - nāk no Madonas. No viņa Daiga Madonā mantojusi nekustamo īpašumu. „Māja būs jāatjauno, jādomā, ko ar to darīt. Visticamāk, daļu apdzīvosim paši, bet pirmajā stāvā veidosim atsevišķus dzīvokļus vai apartamentus, ko izīrēt cilvēkiem, kas uz Madonu nedēļas nogalēs brauc atpūsties. Tāds pagaidām ir plāns."
Daiga priecājas, ka šos jautājumus varēs risināt draugs, jo viņai no būvniecības un remontdarbu sfēras, kā pati smej, tuvāka šķiet vien krāsu izvēle.
- Savulaik vecaistēvs māju būvēja savai ģimenei kā dzīvojamo māju. Tā kā mums Madonā nav, kur dzīvot, esam iepriecināti par šādu risinājumu, - skatoties perspektīvā, teic Daiga. - Lietas ir sakārtojušās it kā pašas, vēl pirms gada man pat nebija domas nākt uz Madonu.
Šobrīd Daiga apmetusies pie vecākiem Cesvainē, ar savu klātbūtni palutina viņus.

Pieredzi gūst „Ģitāristu sesijā"
Atceroties skolas gadus, Daigai labā atmiņā ir teātra sports un gūtā pieredze „Ģitāristu sesiju" organizēšanā: - Rīgas Doma kora skolā man bija jāiziet prakses, tad pieteicos pie Imanta Pulksteņa, kas Madonā organizēja festivālu „Sinepes un Medus" un „Ģitāristu sesiju". Tas bija mans pirmais rūdījums pasākumu jomā, turklāt līdzdarbojoties gana vērienīgas aktivitātes veidošanā. Starp citu, nesen Jūrmalā notika džeza koncerts, kurā spēlēja kāds ārzemju mūziķis. Cik pasaule ir maza - mēs abi atcerējāmies, ka esam tikušies Madonā, „Ģitāristu sesijā". Tagad izrādās, ka man pašvaldības ēkā būs kabinets, kur iepriekš video pulciņu vadīja Imants Pulkstenis. Dzīvē tā notiek - konkrētajā vietā savu darbošanos sāku, pēc gadiem te esmu atgriezusies.

Ieceres kultūras jomā
Ritot pirmajai nedēļai jaunajā amatā, Daiga apzinās, ka no viņas gaida novatoriskas idejas, jaunas vēsmas, un viņa ir gatava tās piedāvāt: - Vai tas būs jau šogad, grūti teikt, bet ar laiku mans rokraksts noteikti parādīsies. Pārzinu dažādas gaumes, dažādas mērķauditorijas, noteikti gribu piedāvāt novadam ko nebijušu no malas. Ne tik daudz jau zināmas lietas, izmantojot vietējos resursus (kaut tam arī jāparādās, nav jāiet mazumā), bet gribu Madonai piesaistīt ko nebijušu. Pagaidām vēl jāiepazīstas ar novada kultūras iestādēm, jāiedziļinās to plānos, jāredz, kas tiek darīts. 14. februārī uz Madonu atbrauks kultūras ministre Dace Melbārde, viņa vēlas iepazīties ar nozarē paveikto, līdz ar to arī man tas būs lielisks mirklis plašāka ieskata gūšanai.

Draudzējas ar sportu
Kultūras nodaļas vadītāja atklāj, ka brīvajā laikā labprāt sporto, dodas uz treniņiem garam un miesai. Arī darbā viņa vēlas kultūru savienot ar sportu: - Sports piesaista cilvēkus, tā ir laba lieta, sports ir azarts un cilvēkiem patīk. Madonā ir labas iestrādes sporta jomā, šeit daudz kas notiek, tāpēc abām nozarēm ir jādraudzējas. Ar sporta aktivitātēm tiek piesaistīti cilvēki, mēs savukārt atbraucējiem un vietējiem varam piedāvāt kultūras un izklaides pasākumus. Vasarā Madonā notiks pasaules mēroga sacensības, jau tagad ir jādomā, kā tām piešķirt pasaules elpu un rezonansi gan uzņemšanas, gan atklāšanas jomā.
Kultūras nodaļas vadītāja iesaistījusies arī budžeta plānošanas darbos, apzinās, ka viņai būs jāveido Madonas pilsētas svētki un citas aktivitātes. Pilsētas estrāde, Lielā dziesmu vieta - ir daudz iesāktu ieceru, daudz darāmā.

Brīvā laika nodarbes
Brīvajā laikā Daiga darbojas dārzā, lasa grāmatas, apmeklē kultūras pasākumus un ceļo: - Man patīk pilsētas, un ārzemēs vienmēr apskatu to arhitektūru. Patīk arī kāpt kalnos, reizi gadā dodamies uz Norvēģiju, kur dzīvo māsas ģimene. Kalnos neizvēlamies alpīnisma maršrutus, bet daudz vieglākus, lai gan kalnos nekad iepriekš nevar zināt, kā būs, jo dzīvi tur sarežģī laikapstākļi.
Daiga apzinās, ka šogad ceļot uz ārzemēm, iespējams, nesanāks:
- Esam nolēmuši apprecēties, tāpēc visi braucieni atceļas. Kāzas būs vasarā, Madonā. Būšu Daiga Torstere.


08.02.2019.