Kanikross - aktīvas atpūtas cienītājiem
Kamanu suņu sports jau ilgu laiku ir populārs Latvijā. Joprojām tas izraisa lielu interesi un piesaista arvien jaunus dalībniekus. Pateicoties kursabiedram Nikolajam Kravcovam un viņa sievai Ilzei, Dagnis Boltrikovs pirms nepilniem diviem gadiem sāka iepazīt kamanu suņu sporta veidus, īpaši kanikrosu, un šobrīd ar to aktīvi nodarbojas, ir kamanu suņu sporta kluba Dodkepu.lv sportists. Bet ne tikai kamanu suņu sports ir Dagņa aizraušanās.

- Esmu aktīvās atpūtas cienītājs. Ilgāk par divām dienām nevaru mierīgi nosēdēt, organismu un prātu nodarbina doma - ko lai dara? Tāpēc daudz brīvā laika veltu sportam, īpaši skriešanai. Esmu autovadītājs, ikdienā gūstu pieredzi loģistikas nozarē, tādēļ aktīva izkustēšanās man ir ļoti nozīmīga, - atzīst Dagnis Boltrikovs. - Par tradīciju ir izveidojusies piedalīšanās „Lattelecom" maratonā, kur skrienu 21 km distanci. Vienu reizi man ir izdevies noskriet maratonu. Piedalos „Stirnu buka" seriālā. Pagājušajā gadā bija pirmā sezona, kurā startēju visos septiņos posmos, kopvērtējumā ierindojoties 39. vietā „Zaķa" distancē starp vīriešiem. Vasarā mana aizraušanās ir peldēšana un pludmales volejbols. Šoziem atkal esmu uzkāpis uz distanču slēpēm. Pēdējo reizi to darīju, mācoties pamatskolā.
Dagnim brīvo laiku patīk pavadīt arī pie vecmammas laukos, kur tiek veikti aktuālie lauku darbi. Sirdij tuva ir arī ceļošana.
Dagnis stāsta: - Četrus gadus esmu pavadījis, dzīvojot un strādājot ārzemēs, trīs no tiem - Londonā. Tā bija lieliska pieredze, bet nu jau gadu esmu atpakaļ Latvijā. Vēlme ceļot ir bijusi vienmēr, ne tikai uz ārzemēm, bet arī pa Latviju, jo arī šeit ir skaistas vietas, interesanti apskates objekti. Īpaša valsts man ir Norvēģija. Pirms diviem gadiem viesojos Lofotenē, kur apciemoju bērnības draugu. Šai valstij ir vienreizēja daba. Tai piemīt valdzinājums, un tā ir īpaša ar dažādajām stihijām.
Dagnis Boltrikovs ir mērķtiecīgs cilvēks, labprāt iesaistās dažādos piedzīvojumos. Viens no tiem noteikti bija kamanu suņu sports.
- Man vienmēr ir paticis pieņemt jaunus izaicinājumus, cenšos izvirzīt augstākus mērķus. Viena no šīm jomām ir kamanu suņu sports. Tas ir sporta veidu apkopojums, kur komanda sastāv no cilvēka un suņa. Ir vairāki veidi: baikdžorings, skūteris, velokarts. Visskaistākais sporta veids, protams, ir kamanas. Pats nodarbojos ar kanikrosu, bet noteikti vēlētos pamēģināt arī skijoringu un baikdžoringu, - savā vēlmē dalās Dagnis un iepazīstina ar kanikrosu. - Tas ir sporta veids, kurā jūs kopā ar suni skrienat, sunim esot ekipējumā, un suns jūs velk. Rokas paliek brīvas, jo pavada ir piestiprināta pie jostas. Šis ir vispieejamākais no kamanu suņu sporta veidiem, jo vismazāk prasa finansiālo ieguldījumu, turklāt ar to var nodarboties visās sezonās. Es izvēlējos šo sporta veidu, jo, pirmkārt, tā sāk iepazīt kamanu suņu sportu. Otrkārt, man tas patīk, jo skriešana ir mana aizraušanās. Un kāpēc gan to nedarīt kopā ar suni? Kanikrosā ir iespējams skriet īsākas distances un, ja suns labi velk, var sasniegt lielu ātrumu. Tā kā Terrai patīk daudz un ātri skriet, mums ir īsāki un ātrāki treniņi. Ātrums ir nozīmīgs sacensībās, kurās vēl pagaidām tikai krājam pieredzi. Par lielāko ieguvumu uzskatu neizsīkstošo mīlestību un draudzību, uzticamību, ko sniedz komandas darbs ar suni.
Kanikrosā ir daudz izaicinājumu. Kā vienu no tiem Dagnis min sagatavošanos.
- Ir nepieciešama rūpīga sagatavošanās. Ir jārod komandas gars. Sākumā, kad suns ir jauns, kopā mācāties justies sociāli komfortabli dažāda rakstura situācijās. Tas prasa daudz laika un pacietības. Mans komandas biedrs ir Sibīrijas haskijs Terra no kamanu suņu sporta kluba Dodkepu.lv. Mani no sirds aizrauj skriešana kopā ar šo suni. Nešauboties varu apgalvot, ka Sibīrijas haskiji ir draudzīgākie, enerģiskākie četrkājainie draugi. Terra man ir īpašs suns, un priecājos, ka ir krustojušies mūsu ceļi. Laiks, ko pavadu kopā ar šo dzīvespriecīgo suņu meiteni, ir spilgtiem notikumiem bagāts. Šo gadu laikā mums ir izveidojusies abpusēja, spēcīga mīlestība. Terra no priekiem lec man klēpī ikreiz, kad tiekamies. Kopā cenšamies veidot lielisku komandu gan uz starta līnijas, gan brīžos, kad laiks tiek pavadīts kopā, - atklāj Dagnis Boltrikovs. - Neviļus ar šo sporta veidu esmu aizrāvis vairākus savus draugus, kā vienu no tiem gribētu minēt Mārtiņu Pūgu, kas arī iestājās klubā Dodkepu.lv un ar labiem rezultātiem jau šogad startēja vairākās sacensībās.
Kamanu suņu sporta veidos sacensības notiek gan vasarā, gan ziemā ne vien Latvijā, bet arī ārvalstīs. Dagnis ar suņu meiteni Terru sacensībās startē no 1. maija.
- Lai gan sacensībās piedalāmies pavisam neilgu laiku, to darām aktīvi. Esam startējuši Pasaules kausa posmā, kas norisinājās Ogrē, kā arī vietējā līmeņa sacensībās. Šobrīd ir aktīvs laiks, jo startējam kanikrosa distancē seriālā „Noskrien ziemu". Plānoju šogad doties uz ārzemēm un startēt gan Pasaules, gan Baltijas kausa posmos. Tie norisināsies kaimiņvalstīs. Vispirms ar Dodkepu.lv biedriem plānosim, uz kuru valsti doties. Bet šogad ir viens liels mērķis - kvalificēties Pasaules čempionātam drailandā, kas norisināsies Ogres Zilajos kalnos, - uzsver Dagnis Boltrikovs.


25.01.2019.