Aptauja: pirmais Latvijas Tautas frontes kongress
Šajās dienās aprit 30 gadu, kopš 1988. gada 8. oktobrī Rīgā notika pirmais Latvijas Tautas frontes kongress. - Kāds šis laiks ir palicis jūsu atmiņā, un kāds ir jūsu vēlējums tagadējiem politiķiem? - vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem. Juris no Sauleskalna: - Atceros, kā toreiz visi skatījās televizoru un lasīja avīzes, lai ātrāk uzzinātu jaunumus. Tagadējiem deputātiem no tā laika politiķiem vajadzētu pamācīties taisnīgumu, vairāk būt kopā ar tautu, kā to nupat televīzijā uzsvēra arī Dainis Īvāns.

Andris no Ļaudonas: - Toreiz LTF kongresu tiešraidē jau skatījās visi. Diemžēl ne viss ir izdevies tā, kā bijām cerējuši. Ir arī vilšanās, pārāk liela ir nevienlīdzība. Savukārt par tagadējiem politiķiem pat runāt negribas. Žēl, ka nākamajā Saeimā neievēlēja Smiltēnu no Reģionu apvienības. Viņš vismaz ir lietas kursā un gudri arī runā, vismaz viņā var paklausīties.

Madonietis Zivaldis:
- Es gan vairāk atceros barikādes, jo toreiz arī es biju Rīgā, kad aizstāvējām Atmodas laika ideālus. Toreiz politiķi vairāk bija pie tautas, bet tagadējie dzīvo kaut kur citur. Taču par dzīvi nesūdzos, nav, ko raudāt, vajag tikai darīt.

Anita no Meirāniem: - Toreiz es vēl biju bērns. Atceros, kā visi teica - kaut vīzēs, bet brīvā Latvijā. Tagad jāskatās, kas būs ar jauno Saeimu. Solījumu ir daudz, bet vai tie tiks izpildīti?

Viedokļus uzklausīja
ŽEŅA KOZLOVA


10.10.2018.