Piepilda senioru sapnīšus Madonas reģionā
Iepriekš jau informējām par labdarības biedrības NSUS (biedrības nosaukuma izcelsme - No sirds uz sirdi) atbalsta projektu senioriem „Eņģeļa pasts", kura ietvaros norisinās projekts „... arī vecie cilvēki sapņo!". Tā mērķis ir piepildīt kāda veca cilvēka sapni, nosūtot pansiju un aprūpes centru iemītniekiem sarūpētas dāvaniņas. Projektā piedalās arī Mārcienas pansionāts ar 45 iemītniekiem, darot zināmus savus mazākos un lielākos sapnīšus, ko biedrības atbalstītāji realizējuši aprīlī. Mārcienas pansionāta direktore Dace Zeile atbildes vēstulē biedrībai NSUS atzina, ka seniori bijuši ļoti pārsteigti, ka tik ātri īstenoti viņu sapnīši, saņemot arī iepriecinošus Lieldienu apsveikumus un svētku saldumus.
Tā, piemēram, Laima saņēma vitamīnus un roku krēmu, Mirdza ļoti novērtēja saņemtās mīļākās „Dzintara" smaržas „Reveranss" un siltās, mīkstās zeķītes. Venerandu līdz asarām aizkustināja saņemtais plānais dūnu spilventiņš ar spilvendrānām. No pārsteiguma bija samulsusi un neticēja, ka tas tiešām ir domāts viņai. Vija A. bija pārsteigta par lielo dāvanu kasti un tās saturu. Nekavējoties tika uzmērītas čības, nogaršotas dzērvenes pūdercukurā un iemēģinātas ziepes. Vilis S., saņemot savus mīļākos saldumus, no prieka bija gatavs dalīties ar visiem. Savukārt Marija M. sākumā pat neticēja, ka tiks īstenots viņas sapnītis - pašai sava tējkanna un rokassomiņa -, jo tik dārgas lietas taču neviens neuzdāvināšot. Liels bija viņas pārsteigums un prieks, kad šīs dāvaniņas tika sarūpētas tik īsā laikā kopš Mārcienas pansionāta iemītnieku vēlmju saraksta publicēšanas NSUS biedrības mājaslapā.
Projekts „... arī vecie cilvēki sapņo!" iet līdztekus NSUS projektam „Eņģeļa pasta vēstules" - tajā ikviens iedzīvotājs var nosūtīt vēstulīti kādam vientuļam senioram aprūpes iestādēs. NSUS labdarības biedrības vadītāja Līga Uzulniece atklāja, ka ļoti daudzi iedzīvotāji tika izteikuši vēlēšanos līdz ar vēstulīti nosūtīt arī kādu dāvanu kasti vecajam cilvēkam. Tā nu likumsakarīgi attīstījies projekts „... arī vecie cilvēki sapņo!".
Svetlana Vārsberga dalījās iespaidos par dalību sirsnīgajā projektā: „Šodien aizvedām sapnīšus (Marijai Z., Broņislavam S. un Gaidai B., kā arī visiem konfektes un kopīgu dziju) uz Mārcienas pansionātu. Vēlētos pateikt, ka pansionāta darbinieki un vadītāja ir lieli, lieli malači. Tas, kā viņi apčubina katru senioru, ir patiešām aizkustinoši un apbrīnojami. Ir gan pozitīvas emocijas, ka senioriem ir prieciņš par dāvanām, gan žēl to, kuri vēl nav saņēmuši savus sapnīšus, viņi ļoti gaida. Vēlreiz paldies par tik mīļu projektu! Piekritīšu, ka tas izraisa atkarību, un ir doma nosūtīt vēl kādam sapnīti."
Madonas reģionā iepriecināti ne vien Mārcienas pansionātā, bet arī Ērgļu novada sociālās aprūpes centrā mītošie ļaudis. 94 seniori NSUS biedrības atbalsta projekta „Eņģeļa pasts" - „... arī vecie cilvēki sapņo!" ietvaros jau saņēmuši iedzīvotāju sarūpētās dāvaniņas, tādējādi realizējot viņu sapnīšus.
Līga Uzulniece uzsvēra: „Sirsnīgo cilvēku ir milzum daudz. Tas atspoguļojas un ir pamanāms manas NSUS biedrības labdarības un atbalsta projektos. Projekti tiek izsludināti ar domu un ticību, ka līdzcilvēki sadzirdēs, pamanīs, atsauksies un kopā sasniegsim projekta izvirzīto mērķi, caur ko spēsim atbalstīt, motivēt, palīdzēt tiem cilvēkiem, kuri paši kaut kādu apstākļu pēc sev nevar palīdzēt. Man patiešām ir liels prieks un gandarījums, ka, izsludinot tādus projektus kā „Eņģeļa pasta vēstules" un „... arī vecie cilvēki sapņo!", cilvēki spēj tajā saskatīt vienkāršo, aizmirsto, svarīgo - radīt prieku. Katrs šis projekts jau savās pirmajās piecās izsludināšanas dienās tika skatīts ap 130 000 reižu, vairāki tūkstoši cilvēku dalījās informācijā par tiem, kā arī aicināja savus draugus un paziņas tiem pievienoties. Ir taču tik vienkārši uzrakstīt vēstulīti vai kādu apsveikuma kartīti un nosūtīt to pa pastu kādam, kurš varbūt jūtas vientuļš, saskumis, aizmirsts. Aizrakstīt svešam cilvēkam, lai radītu mazu brīnumu un liktu senioram nojaust, ka viņš tomēr nav viens uz šīs pasaules un ka kāds par viņu ir padomājis. Tā arī notika, ap 7000 šādu vēstuļu no 19 pasaules valstīm, ieskaitot Latviju, aizlidoja vēja spārniem pie cilvēkiem visā Latvijā, aprūpes centros un pansijās. Tieši tas pats notika un notiek arī atbalsta projektā „... arī vecie cilvēki sapņo!", kura ietvaros vecie ļaudis saņem savus sapnīšus no pilnīgi svešiem cilvēkiem no visas pasaules - eņģeļiem. Vecie ļaudis ir pārsteigti, ka šādi brīnumi ir iespējami. Kāds no ļaudīm saņem jaunas kurpes, kāds - zivtiņu akvārijā, vēl citi - sapnīšus veselībai, priekam, hobijiem."
Līga Uzulniece aicināja ikvienu, kuram ir kaut nedaudz laika un vēlēšanās darīt labus darbiņus, vienkārši iet un darīt. Var iesaistīties NSUS biedrības īstenotajos projektos (plašāka informācija par tiem atrodama mājaslapā www.nsus.lv vai facebook.com lapā „Eņģeļa pasts/No sirds uz sirdi").
„Vēl jo vairāk, dariet labos darbiņus klātienē, apciemojiet šos cilvēkus pansijās un aprūpes centros. Ne vienmēr šajos centros dzīvo tikai vecie ļaudis, tajos dzīvo arī jaunāka gadagājuma, kurus dzīve nav lutinājusi, bet vai tāpēc viņi ir mazāk pelnījuši prieku, atbalstu un uzmanību? Viņi visi ir tikai un vienīgi cilvēki ar sirsniņām un vēlēšanos būt mīlēti un ievēroti. Iespēju ir patiešām daudz, kā darīt labos darbiņus, katrs var izvēlēties sev piemērotāko veidu, kā kādu iepriecināt," akcentēja Līga Uzulniece.

19.04.2017.