“Vētras saites” priecē klausītājus
9. februārī Cesvaines kultūras namā muzicēja ansamblis „Vētras saites". Koncertu organizēja Cesvaines mūzikas un mākslas skolas direktore Inta Stiene, to finansiāli atbalstīja Cesvaines novada dome. Pirmo reizi grupas trio sastāvu - Ģirts Pavēnis (ģitāra), Latvīte Podiņa (kokle) un Jānis Cīrulis (džamba) - dzirdēju Cesvaines astoņsimtgades svinībās. Tas bija tik īsti un oriģināli, ka sāku sekot šīs grupas muzikālajām aktivitātēm. Pirms trim gadiem „Vētras saites" tika aicinātas bagātināt izstādes atklāšanu Madonas muzejā, bet 2011. gadā grupa uzstājās Madonas kultūras namā „Ģitāristu sesijas" ietvaros.

Grupas rašanās un vēsture
„Vētras saites" izveidojās 2008. gada nogalē, kad fotogrāfe Inese Kalniņa lūdza Ģirtam Pavēnim radīt muzikālo noformējumu viņas personālizstādei Valmierā. Ģirtam pieaicinot Latvīti Podiņu un Jāni Cīruli, cita pēc citas radās daudzveidīgas muzikālās kompozīcijas, līdz ar to ansamblis turpināja darbu. Kopš 2011. gada oktobra ansamblim veiksmīgi pievienojies kontrabasists Ansis Klucis.
Kā apgalvo mūziķi, ansamblis spēlē instrumentālu kamermūziku fotoambient estētikā. Ansambļa skanējumā galvenais akcents ir Latvītes Podiņas elektriskā kokle, kas saspēlē ar ģitāru un džambu rada oriģinālu noskaņu. Latvīte ir pirmā un joprojām vienīgā elektriskās kokles spēlmane Latvijā. Tā kā kultūras menedžmenta centrs „Lauska" pagājušā gada nogalē laida klajā grupas „Vētras saites" pirmo albumu „Teātra krustojums", bija jauns iemesls ansambli aicināt uz mūsu pusi. Jo vairāk tāpēc, ka Latvīte nāk no Cesvaines, bet Jāņa dzimtā puse ir Madona.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.02.2013.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto