Trešdiena, 26. novembris
Aktualitātes Abonēšana Reklāma Par mums Kontakti

Aktualitātes

Nedēļas jautājums

Vai svētku noskaņas radīšanai jūsmājās ir adventa vainags?
Māju rotājam tikai uz Ziemassvētkiem.
Izmantojam citas kompozīcijas.
Paši neveidojam, bet nopērkam gatavu.
Katru gadu paši veidojam vainagu.
  


 

Guntars Ločmelis: — Upeņu raža bija mazāka nekā cerēju, līdz ar to iepērku no iedzīvotājiem meža un dārza ogas, gailenes saldēšanai.
Ogas un sēnes — saldētā veidā
Indrānu pagasta z/s "Kalnastradi" ir bioloģiskā lauku saimniecība, kur iestādītas upenes 10 ha platībā. Domājot par ogu realizāciju, saimnieks Guntars Ločmelis ir iegādājies ietilpīgu saldētavu. Tajā tiek saldētas ne tikai upenes, arī citas dārza un meža ogas, kā arī gailenes.
Tika gaidīta lielāka raža
Ogu dārza saimnieks atzīst, ka šovasar upeņu raža nebija padevusies, jo būtu normāli, ja no hektāra novāktu 3 - 5 tonnas.

- Cerēju, ka saldētava ar vairāk nekā 20 tonnu ietilpību būs pilna, bet nekā. Līdz ar to piepērku mājas un meža ogas, arī gailenes, - pastāstīja Guntars Ločmelis.
Tā kā tā ir liela problēma - nolasīt ogas ar rokām no 10 hektāriem, "Kalnastrados" upenes novācām ar kombainu, jo kooperējamies ar Meirānu zemnieku Janumu.

- Riskēju audzēt upenes, jo kādreiz to realizācijā nebija problēmu - nolasi un atdod. Taču ogu sezonā ir dienas, kad nolasa tonnām, bet pārdot nevar. Arī mēs vedām uz Rīgu, kur it kā laba cena, bet pārdot tāpat nevar. Pirms pāris gadiem tika ievestas ogas no Polijas, kas izkonkurēja vietējās ar cenu. Tāpēc izeja ir ogu saldēšana, - pārliecināts "Kalnastradu" saimnieks.

Saldētava tika iegādāta pagājušajā gadā, bet ogu saldēšana uzsākta tikai šogad. Mazo apjomu dēļ produkcijas realizācija paredzēta tikai vietējā tirgū. Somi vairāk vēlas pirkt meža ogas, turklāt lielos daudzumos. Kad mēģināts kontaktēties ar vienu somu uzņēmēju, viņa prasība - 30 tonnas, un tādu kvantumu reāli nevar nodrošināt. Tagad tiek meklēti sadarbības kontakti Madonā un kaimiņu pilsētās. Lielāks pieprasījums pēc saldētām ogām varētu būt ziemā un pavasarī, kad nav vietējo vitamīnu. Pagaidām visvairāk sasaldēts upeņu, arī jāņogu un ķiršu.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 09.08.2007.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem. Reģistrēt jaunu lietotāja kontu.
Lietotāja vārds:
Parole: (Aizmirsu paroli)
  Autorizēties
„Stars” neatbild par publicētajiem rakstiem un ziņām pievienotajiem lasītāju komentāriem.
Redakcija aicina, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, iztikt bez rupjībām un personiskiem apvainojumiem, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda un izteikties par rakstā skarto tēmu. „Stars” patur tiesības dzēst aizskarošus komentārus.
 

Rakstiet mums!

NĀKAMAJĀ NUMURĀ:

sākas adventa
laiks.

LAIKA ZIŅAS

26. novembris
naktī -1... -3º
dienā 0... -2º 
  
 
      
27. novembris
naktī -4... -5º
dienā -4... -5º
  
    

28. novembris
naktī -7... -8º
dienā -4... -5º  

Laika ziņas sadarbībā ar

       

Vārda dienas svin

Sebastians, Konrāds, Sebastijans