Palielinājies putnu skaits
Esam saņēmuši ziņu no madoniešiem, ka pilsētā šovasar ievērojami ir palielinājies kaiju un tām līdzīgo putnu skaits. Tāpēc devāmies cilvēkiem vaicāt: - Vai jūs esat ievērojuši, ka pilsētā šovasar ir palielinājies putnu skaits, un ko jūs domājat par to barošanu pilsētā? Edgars no Bērzaunes: - Esmu pamanījis, ka pilsētā ir ļoti daudz kaiju. Kaijas es noteikti nebaroju. Ziemā zīlītes un pārējos putniņus, kuri pie manis atlido, tikai baroju. Es uzskatu, ka cilvēkus, kuri pilsētā baro kaijas, nevarētu nosodīt. Vienīgi kaijas Madonā taisa lielu jezgu, jo tās izposta pīļu ligzdas.

Ilma no Madonas: - Esmu ievērojusi, ka Madonā ir ļoti daudz kaiju. Putniņi ir un paliek putniņi, bet viņi briesmīgi ķēzās un pilsētā lielus tračus taisa. Laikam nevajadzētu cilvēkiem pilsētā barot kaijas, bet tie, kuriem ir žēla sirds, baro kaķīšus, sunīšus un pat kaijas. Mana mašīna pārsvarā visu laiku ir noķēzīta.

Dace no Madonas:
- Tās nav kaijas, cik man zināms, bet gan zīriņi. Bet tāpat jūlija beigās šie putni aizlidos prom. Es dzīvoju netālu no ezera, un katru gadu tie atlido. Šogad putni sākuši vairāk pa pilsētu dzīvoties, bet pārsvarā tie uzturas ap ezeru.

Ineta no Madonas: - Laikam gan šovasar pavairāk šie putni ir salidojuši. Vienu gadu viņu ir vairāk, citu gadu atkal tik daudz nav. Tas, manuprāt, ir normāli.

10.07.2019.