Par ieceri samazināt akcīzes nodokli stiprajam alkoholam
Kopš pirmdienas Igaunijā akcīzes nodoklis daļai alkoholisko dzērienu samazināts par 25%, lai tādējādi valstī samazinātos alkohola daudzums, ko privātpersonas Igaunijā ieved no Latvijas. - Kādas ir jūsu domas par ieceri arī Latvijā samazināt akcīzes nodokli stiprajam alkoholam par 15%?- vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Miķelis Edvīns: - Mani tas neskar, jo es nedzeru un arī nepīpēju. Arī ieceri samazināt akcīzes nodokli stiprajam alkoholam neatbalstu. Ir taču jādomā par tautas veselību.

Vilis no Mētrienas: - Manuprāt, alkohola lietošanu jau nav tik daudz atkarīga no tā, cik tas maksā, bet gan no audzināšanas un tradīcijām ģimenē. Piemēram, manis dēļ alkohola pudele varētu maksāt kaut vai tikai eiro, es to tāpat nepirktu. Katrā ziņā cena nav izšķirošā. Svarīgi arī būtu, lai iekasētais akcīzes nodoklis tiktu izlietots pārdomāti.

Ansis no Sarkaņiem:
- Droši vien tas palielinās alkohola patēriņu. Alum samazināt akcīzes nodokli gan netiek plānots. Taču tā jau ir konkurence. Arī igauņi grib pelnīt un panākt, lai alkohols vairumā netiktu ievests no Latvijas. Pierobežā pat speciāli veikals tika uzcelts, lai tikai igauņi pie mums brauktu un pirktu stipro alkoholu.

Gundars no Salaspils:
- Es domāju, ka tas nav īsti pareizi. Vairāk būtu jādomā par veselīgu dzīvesveidu, nevis - kā uz stipro dzērienu rēķina palielināt ieņēmumus valsts budžetā.

3.07.2019.