„Klusumā jūtos neērti"
B-Mark jeb īstajā vārdā Mārcis Krūmiņš ir 24 gadus vecs jaunietis un nāk no Jaunkalsnavas, bet patlaban lielākoties dzīvo Rīgā. Kā saka pats Mārcis - prioritātes šobrīd ir atbalstīt un iesaistīties ģimenes uzņēmumā viesu namā „Naktsvijoles", bet ikdienā viņš darbojas ar digitālo mārketingu. - Pabeidzis Madonas Valsts ģimnāziju, uzsāku studijas Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē un ieguvu bakalaura grādu vadības zinībās ar mārketinga novirzienu. Bet mūzika manā dzīvē vienmēr ir bijusi neatņemama sastāvdaļa, to es klausos vienmēr un visur, ejot pa ielu, braucot mašīnā vai sabiedriskajā transportā. Nav nozīmes, vai tā skan man austiņās vai vienkārši fonā. Tā ir kā vajadzība manā dzīvē, bez kuras nevaru sevi iedomāties. Varētu pat teikt, ka klusumā jūtos neērti. Domāju, ka tas man ir no tēva, jo viņš ar to nodarbojas jau no agras jaunības un joprojām to dara, - atklāj Mārcis Krūmiņš.
- Mūzikas gaume man ir ļoti plaša un dažāda. Esmu dīdžejs, iespējams, ka daudzi domā un uzskata, ka dīdžeji klausās tikai elektronisko deju mūziku, klubu mūziku, bet patiesībā man ļoti patīk „kārtīgs" un enerģisks roks, piemēram, „AC/DC". Tieši šīs grupas dziesma „TNT" varētu mani raksturot, jo esmu ļoti enerģisks, dzīvespriecīgs un vienmēr gribas būt kustībā. Skatoties no deju mūzikas puses, man ļoti patīk house mūzika, kas vienmēr liek kustēties un „parauj" citus līdzi. Ja dzirdu kādu dziesmu, kas man patīk, nelikšos mierā, kamēr to neatradīšu un neielikšu savā playlistē. Katru dienu sekoju līdzi jaunākajām aktualitātēm mūzikas pasaulē un meklēju jaunas dziesmas, kuras varētu iekļaut savos DJ pasākumos.
Mārcis ir apguvis ne tikai dīdžejošanu, bet arī neilgi mācījās bungu spēlēšanas prasmes pie Artura Kloppes. Tā kā dzīvē vairāk piesaistīja elektroniskā mūzika, bungas palika prieka līmenī. Bet kļūt par DJ jau kopš bērnības bija Mārča nepiepildīts sapnis.
- Man ļoti patika elektroniskā mūzika, jau bērnībā sekoju līdzi pasaules TOP DJ un vienmēr domāju, ka arī gribētu tāds būt. Mācoties Kalsnavas pamatskolā, 2009. gada beigās parādījās iespēja apgūt DJ prasmes 48 stundu kursos pie DJ Yan Fabric (Jāņa Fabrika). Paldies jāsaka Lindai Ūdrei, kas tajā laikā mums noorganizēja šos kursus. Tie man bija ļoti nozīmīgi un svarīgi.
Esmu piedalījos daudzos un dažādos pasākumos, sākot no skolas diskotēkām, kultūras namu diskotēkām, klubu pasākumiem, festivāliem un dažādu sporta spēļu apskaņošanas, bet visvairāk man patīk klubu vai festivālu pasākumi, jo tajos varu izlikt visu un gūt enerģiju un fantastiskas emocijas. Kad liec dejot citiem noteiktā deju ritmā un tevis izvēlētā mūzikā, kura visiem patīk, ir fantastiska izjūta un piepildījums. Reizēm pat ir tā, ka pazūd laika izjūta, tu tikko esi sācis savu vakara uzstāšanos, bet šīs stundas jau ir pagājušas un ir jau jābeidz, - atzīst Mārcis Krūmiņš.
Pa šiem gadiem Mārcim Krūmiņam ir sanācis izbraukāt lielākos un populārākos Latvijas klubus - Just Bar, Multiklubs, Ventspils Kiss, Ego Club, B52 Talsos, Baboon Bar, Cita Atpūta, Essential club, Cita Opera, Sapņu Fabrika, Tonuss Jelgava, Hauze, kā arī Madonas Barbados, Pandas un „Smeceres krogs".
- 2013. gadā uzstājos arī Studentu paradīzē. Kā spilgtāko pasākumu es varētu saukt visu 2015. gada SMOG tūri, kurā kopā ar REZarin un Nill Ketner uzstājāmies lielākajos Latvijas klubos, kuros radījām pasaules līmeņa festivālu atmosfēru ar visiem festivālu specefektiem. Šajā tūrē mēs ne tikai radījām festivālu atmosfēru, bet arī „lauzām" klubu mūzikas standartus, spēlējot pašu izvēlētu mūziku, kāda parasti klubos netika atskaņota, bet publika vienmēr bija sajūsmā. Iegūtās emocijas bija neaprakstāmas, tāds pozitīvisma, enerģijas lādiņš un atsaucība no publikas nekad nebija gūta. Nākotni es noteikti vēlos saistīt ar to pašu, ko daru šobrīd. Noteikti vēlos darboties digitālā mārketinga vidē un attīstīt, veicināt savu ģimenes uzņēmumu viesu namu „Naktsvijoles". DJ karjeru nekādā gadījumā nepametīšu un vēlētos nokļūt uz kādas pasaules līmeņa lielās skatuves. Paralēli tam noteikti gribu producēt mūziku un radīt to tādu, lai mani pieminētu arī pasaules līmenī, - par nākotnes plāniem pastāsta Mārcis.
Bet par atpūtu Mārcis teic: - Godīgi sakot, brīvā laika ir ļoti maz. Lielāko nedēļas daļu pavadu darbos digitālajā mārketingā, brīvdienās jau jādodas palīgā vecākiem. Ģimenes uzņēmumos darbi būs vienmēr un daudz, bet, ja tomēr kāds brīvs brīdis atrodas, tad dodu priekšroku tautiskajām dejām, atpūtai ar draugiem vai pasaules apceļošanai. Brīžos, kad vajag smelties jaunu enerģiju un iedvesmu, labprāt uzspēlēju kādā pasākumā. Tajā brīdī gan sniedzu pozitīvās izjūtas apmeklētājiem, gan pats gūstu prieku.

15.03.2019.