Rīgas mēra amats
Aizvadītajā nedēļā, veicot procesuālās darbības, KNAB veica kratīšanu Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā. NA Rīgas nodaļas biedri bija pieteikuši mītiņu, lai rīdzinieki iestātos par viedokli, ka domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam no amata jāatkāpjas saskaņā ar Rietumeiropas demokrātijas principiem, bet vēlāk to atsauca, lai neradītu etniski konfliktu, jo mītiņu pieteikusi arī „Saskaņa". - Kā vērtējat, vai, jūsuprāt, Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam vajadzētu atkāpties no amata? - vakar vaicāju Barkavas pagasta pārvaldes vadītājam Mārtiņam Tomiņam un Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītājam Artūram Portnovam

Jābūt politiskajai atbildībai
- Jāatzīst godīgi, es neesmu šajā jautājumā īpaši iedziļinājies. Tikai tik, cik dzirdējis no plašsaziņas līdzekļiem. Bet viens gan ir skaidrs - domes priekšsēdētājam ir jābūt politiskajai atbildībai par to, kas notiek viņam pakļautajās iestādēs un uzņēmumos, vēl jo vairāk šajā gadījumā, kad viņš ir uzņēmuma kapitāla daļu turētājs, - spriež Mārtiņš Tomiņš. - Katrā ziņā, skatoties uz Rietumeiropas demokrātiskajiem principiem un kā rīkojas viņu politiķi un kādos gadījumos noliek savus mandātus, Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam no amata vajadzētu atkāpties.

„Lai spriestu, ir jāzina"
- Viens no maniem mīļākajiem teicieniem ir „Lai spriestu, ir jāzina". Šajā gadījumā es neesmu radis laiku, lai iedziļinātos mūsu kolēģu darbā Rīgas domē, tādēļ nezinu, kas no visas plašsaziņas līdzekļu pasniegtās informācijas ir patiesība un kas varbūt ir pasniegts vienā vai otrā gaismā, - uzskata Artūrs Portnovs. - Jebkurā gadījumā uzskatu, ka laba pārvaldība ir atklāta, caurredzama pārvaldība, laba komunikācija gan ar iedzīvotājiem, gan ar sadarbības partneriem. Bet kas notiek Rīgas domē ikdienā, man tiešām ir grūti spriest, tāpēc, manuprāt, nebūtu korekti, ja es izteiktos par labu vienam vai otram viedoklim. Protams, Ušakovam kā kapitāla daļu turētājam ir jābūt lietas kursā, kas notiek „Rīgas satiksmē", un es domāju, ka viņš noteikti arī ir lietas kursā. Nevar jau būt, ka tik lielās iestādēs kāds varbūt dara tādas lielas lietas, lielajai vadībai nezinot. Līdz ar to iespējams, ka pats ir apmānīts vai varbūt spēlē vienā komandā. Bet es jau teicu, ka man nav ne mazākās nojautas, kāda ir šī situācija, jo, kā zināms, mūsu valstī birokrātija ir pietiekami liela un birokrātijas miglas mutuļos kāds var nezinot apmaldīties, bet kāds - arī apzināti... Tā ir katra paša sirdsapziņa, cik viņš ir vērīgs un atbildīgs.


08.02.2019.