Gatavojas tradicionālajiem Kartupeļu svētkiem
Šogad jau divdesmito reizi Madonā notiks Kartupeļu svētki. Tie norisināsies sestdien,
29. septembrī, Saieta laukumā Madonā. Tradicionālo gadatirgu „Kartupeļu svētki" organizē Madonas novada pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļa, bet šo tradīciju aizsāka „Latvijas Ziemeļu nafta", kad daudzus gadus tās teritorijā un Saules ielā notika patiešām vērienīgs rudens tirgus ar ļoti plašu tirgotāju piedalīšanos un lielu apmeklētāju pieplūdumu.

Vēlāk šo tradīciju ļoti veiksmīgi pārņēma Madonas novada pašvaldība, kas tagad organizē gan Kartupeļu svētkus, gan stādu tirgu „Viss dārzam" pavasarī, gan ikmēneša tirgus. Šī tradīcija īpaši jauki iedzīvojusies ir vēsturiskajā tirgus laukumā Madonas pilsētas centrā - Saieta laukumā.
Gatavojoties Kartupeļu svētkiem, jau notiek tirgotāju reģistrācija, tā ilgs līdz 25. septembrim. Pašvaldības uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas tūrisma darba organizatore Sanita Soma uzsvēra, ka īpaši tiek gaidīti pieteikumi no vietējiem dārzeņu, augļu un stādu audzētājiem, kā arī amatniekiem, mājražotājiem un uzņēmējiem ar pašu ražoto produkciju.
- Pieteikties uz tirgu var elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu Madonas novada pašvaldības mājas lapā www.madona.lv, vai pa tālruni 29130437. Savukārt tirgus apmeklētājus informējam, ka jau tradicionāli tirgošanās būs apvienota ar dažādām gadatirgus cienīgām izdarībām: muzikālo noformējumu, tirgus radio, umurkumuru, veiklības stafetēm un „Rudens ražas un dārza velšu izstādi". Ikvienu tirgus apmeklētāju aicinām piedalīties šajā izstādē, kur varēs laimēt balvas. Nepieciešams iesniegt pašu izgatavotu rudens ražas vai dārzeņu figūru, kompozīciju vai savā dārzā izaudzēto diždārzeni vai superaugli. Turklāt tirgus diena šogad sakrīt ar Miķeļdienu, kas pēc senlatviešu tradīcijām tiek atzīmēta gan kā rudens saulgriežu diena, gan kā rudens ražas vākšanas noslēguma laiks. Aicinām to pavadīt kopā Madonas „Kartupeļu svētkos 2018", - akcentēja Sanita Soma.
Vaicāta, vai ir noteikti kādi ierobežojumi gaļas tirgotājiem no citiem novadiem, viņa informēja, ka tāda dalīšana nenotiek, bet pieteikšanās gaļas tirgotajiem ir jau slēgta.
- Mēs vairāk par 10-12 gaļas tirgotājiem neņemam, un pieņemam tik pieteikumu, lai labi justos gan pircējs, gan tirgotājs. Gaļas produkcija ir viena no tām, kas ātri bojājas. Nav jēgas atbraukt, teiksim, 25 tirgotājiem un pēc tam to nenopirkto gaļu mest ārā. Gaļas tirdzniecība vienmēr ir jutīgs sektors, - piebilda Sanita Soma.


14.09.2018.