Tikšanās ar vēlētājiem Madonā turpinās
Līdz 13. Saeimas vēlēšanām atlicis mazāk par mēnesi. Tuvojas brīdis, kad ikvienam no mums būs jādodas uz kādu no tuvākajiem vēlēšanu iecirkņiem un jāizdara izvēle, jāizšķiras, kam uzticēsim jaunās valdības un - pats galvenais - mūsu valsts nākotnes veidošanu. Šobrīd aktīvi norisinās partiju kampaņas, kuru laikā partiju pārstāvji dodas izbraukumos pa Latviju, lai tiktos ar vēlētājiem dažādās pilsētās un novados.

Aizvadītajā nedēļā Madonas novada bibliotēkā uz tikšanos ar apvienības „Attīstībai/Par!" pārstāvjiem ieradās interesenti, lai uzklausītu potenciālo 13. Saeimas deputātu ieceres, ierosinājumus un plānus, kas tiks īstenoti nākamajos četros gados, ja kustība pārkāps 5% barjeru un iekļūs jaunajā Saeimā.
Vispirms „Attīstībai/Par!" pārstāvis Artis Pabriks, uzrunājot klātesošos, uzsvēra, ka ir nolēmis no Briseles atgriezties Latvijas politikā: - Tas nozīmē, ja es tieku ievēlēts Saeimā 6. oktobrī, es nolieku savu Briseles deputāta mandātu un nāku atpakaļ Latvijas politikā.
Viņa mērķis jau kopš laika, kad A. Pabriks iesaistījās politikā, ir bijis brīva un neatkarīga Latvija, kā arī pārtikusi Latvija tās pilsoņiem.
- Šobrīd ļoti aktuāla problēma partiju vidū ir populisms, kas mudina noniecināt situāciju Latvijā, aicina atzīt to, ka mūsu valstī viss ir slikti, ka tā ir neizdevusies valsts, ka par to nav jēgas stāvēt un krist. Es nevaru atbalstīt šāda tipa politiku savā valstī, jo, lai arī daudz kam nepiekrītu, ko dara valdība, tas nenozīmē, ka esmu gatavs noliegt visu, kas noticis iepriekš.
Artis Pabriks tikšanās dalībniekus aicināja aizdomāties par pašreizējo situāciju valsts medicīniskajā sektorā. Kā sacīja kustības „Attīstībai/Par!" līderis, ar labu ārstu vien nepietiek, lai savestu kārtībā pacientu veselību. - Mēs varam palīdzēt otrā līmeņa medicīnas personālam, tātad medmāsām, tik pie pienācīga atalgojuma. Mums jāpanāk ne tikai budžeta pieaugums, bet arī tas, lai šis budžets gada beigās netiktu izķiņķelēts, bet nonāktu pie pacientiem, pie tiem, kas šos cilvēkus ārstē, kas nozīmē, ka, saprātīgi organizējot budžeta plūsmu, mēs varam samazināt līdzmaksājumus.
A. Pabriks pieskārās arī izglītības jomai un uzņēmējdarbībai, kur arī veicami vairāki aktuāli pārkārtojumi.
Tikšanās turpinājumā ar saviem potenciālajiem atbalstītājiem aprunājās pārējie kustības „Attīstībai/Par!" pārstāvji. Ārsts kardiologs Andris Skride uzsvēra, ka Latvijai jāsakārto arī farmācijas joma, kas būtu ļoti labs veids, kā gūt peļņu. Medicīna būs tas lauks, ko A. Skride, ja tiks ievēlēts, mēģinās sakārtot, cik vien labi un efektīvi iespējams: - Pirmkārt, tiks domāts par slimību profilaksi, jo mirstības līmenis Latvijā visu Eiropas valstu vidū joprojām ir pirmajā vietā.
Ja laikus tikšot domāts par slimību profilaksi, nebūs lieki jātērē līdzekļi un varēs izglābt daudzas dzīvības. Tiks nodrošināts, ka cilvēkiem ir pieejami nepieciešamie medikamenti, nauda netiks izšķiesta nevajadzīgu tēriņu segšanai.
„Attīstībai/Par!" biedrs Viesturs Liepkalns izklāstīja iemeslus, kāpēc kandidē Saeimas vēlēšanās un kādas, viņaprāt, ir būtiskākās problēmas. Viņaprāt, ļoti svarīgs ir populisma pieaugums, pret ko „Attīstībai/Par!" ievēlēšanas gadījumā Saeimā arī aktīvi cer iestāties. Otrs iemesls ir ar savas komandas palīdzību celt ambīciju līmeni, kas bieži vien ir pārāk mazs, lai Latviju pierādītu kā spējīgu valsti, un trešais -
uzņēmējdarbības sfēra.
Tikšanās otrajā daļā potenciālie deputāti uzklausīja atnākušo cilvēku jautājumus un komentārus. Tika vaicāts, kāpēc citas uzrunātās partijas nevēlas sadarboties ar kustību „Attīstībai/Par!", lai mazinātu Latvijas politikas sadrumstalotību. Uz to Artis Pabriks atbildēja, ka viena noteikta iemesla, kādēļ partijas izvairās no tā, nav. Katrai no tām ir savs pamatojums bēgšanai no kopīgas Latvijas politiskās situācijas sakārtošanas, bet visa pamatā esot liela tuvredzība. Kādai kundzei bija komentārs par mazo un lielo uzņēmumu kontroli. Viņai šķiet nekaunīgi tas, ka ieņēmumu dienests inspicē mazos uzņēmumus, bet lielos liek mierā. Pēc viņa sacītā, lielos uzņēmumus nemaz tik viegli nevarot kontrolēt, jo jāprasa atļauja mītnes valstij un daudz vieglāk esot zem lupas palikt mazos. Otrs sievietes komentārs bija par izglītības jomu. Viņasprāt, lauku reģionu skolu audzēkņi tiek mērķtiecīgi uzskatīti par krietni nespējīgākiem un dumjākiem, nekā lielo pilsētu skolu skolēni. Lauku bērnus un arī pieaugušos, kuri strādā dažādās nozarēs, uzskata par otro šķiru. Tāpat uzmanība atkal tika pievērsta medicīnai, atgādinot, ka netiek iegādāta jauna tehnika, bet izmantotas novecojušas iekārtas, kas atgādina mērdēšanu, nevis ārstēšanu. Viņasprāt, valdība nevēlas atstāt savu komforta zonu un grib saglabāt savas ērtības.
Diskusijas laikā tika pacelti arī vairāki jautājumi, kas saistīti ar senāku un ne tik senu pagātni. Piemēram, atmiņā tika atsaukta „Liepājas Metalurga" situācija, kā arī pieminētas lietas, kas skar tikai un vienīgi Rīgas politiku. Jāuzsver, ka problēmas jāsāk risināt pašos pamatos. Nedrīkst ļaut nezālei augt, tā jāiznīcina, turklāt nevis noraujot lakstus, bet gan izraujot ar sakni. Piedevām, jādomā globālā līmenī, nevis jāsatraucas par to, kā un kāpēc lietas notiek Rīgā. Jāsāk ar Latvijas valsti, tās labklājības latiņas celšanu visās jomās, līdz ar to - labklājības celšanu arī visos valsts novados un pilsētās.
Neskaidrības tika izteiktas arī par OIK darbību, ko „Attīstībai/Par!" līderis pēc iespējas ātrāk vēlas likvidēt, saucot pie atbildības arī visus tā saņēmējus, kā arī budžeta samazināšanas plānu, ko A. Pabriks nosauca par diskriminācijas plānu pret jaunām un augošām ekonomikām.
Klātesošie atzina, ka Saeima un valdība konstanti nodarbojas ar sīkumiem un niekiem, nepievēršot uzmanību nopietnām un būtiskām lietām. Svarīgs un nozīmīgs ilgu laiku ir bijis un, visticamāk, ilgu laiku arī būs pensionēšanās vecuma jautājums. Skaidru atbildi uz to, kā risināt problēmu un apkarot to, ka pensionēšanās vecums tiek tikai celts, partijas biedri tā arī nebija spējīgi sniegt. Vienīgais pašreizējais partijas plāns ir pensijas līdz 500 eiro neaplikt ar nodokļiem.


14.09.2018.