Madonas veikparks darbojas jau otro vasaru
Aizvadītajā gadā ar projekta palīdzību pie Madonas pilsētas karjera tika atvērts veikparks, kurā aktīvās atpūtas cienītāji tiek aicināti pavadīt savu brīvo laiku. Veikparka un biedrības „Par aktīvu dzīvesveidu" vadītājs Dāvis Ivanovs atzīst: - Lai arī cik tas dīvaini būtu, visbiežāk veikparku apmeklē tieši vidējās paaudzes cilvēki - vecāki ar bērniem. Tēti bieži vien atved savas atvases izmēģināt veiksmi veikošanā, līdz krīt azartā un metas ūdenī arī paši. Mammas vairāk izbauda supošanu, jo tas ir viegli un neprasa lieku risku.

Dāvis neslēpj, ka SUP dēļu iegāde veikparkam bijis pareizs lēmums, jo cilvēku atsaucība šim sporta veidam noteikti esot. Ņemot vērā faktu, ka veikparka darbība vislielākajā mērā ir atkarīga no laikapstākļiem, apmeklētība ir no diviem līdz pat 30 cilvēkiem dienā. Lai arī sācies atvaļinājumu laiks, visvairāk cilvēku parkā ierodas tieši nedēļas nogalēs. Salīdzinot ar iepriekšējo vasaru, veikparkā apgrozās vairāk cilvēku, jo par karstumu nevar sūdzēties.
Vaicāts par komandas sastāvu, kas ikdienā rūpējas par apmeklētāju atpūtu, Dāvis atklāj: - Iepriekš veikparkā devām iespēju darboties jaunietim, kuram pēc labi padarīta darba tika dota iespēja pašam izmantot veikošanas iespējas, kā arī saņemt atalgojumu. Šobrīd veikparkā darbojamies tikai paši - es un mana sieva. Apmeklētība nav tik liela, lai netiktu galā, kā arī sapratām, ka savs tomēr ir savs. Varu teikt, ka ir jābūt lielai vēlmei strādāt ar cilvēkiem, runāties, un noteikti darbā ir jāieliek sirds un dvēsele, īpaši pilsētā, kurā cilvēku ir tik, cik ir.
Nav noslēpums, ka daudzi cilvēki veikošanu uzskata par sarežģītu un nedaudz pārgalvīgu sporta veidu, tomēr veikparka vadītājs apgalvo, ka tas ir tikai nepareizs priekšstats. Visi cilvēki, kuri pamēģinot veikot, ir sajūsmā un atzīst, ka tas nav nemaz tik grūti. Protams, ne visiem šis sporta veids padodas uzreiz, bet cilvēkiem patīkot izjust šāda veida emocijas.
- Šobrīd veikparkā gaidāms jauns tramplīns un slaids veikošanai. Tas gan vairāk patiks tiem, kuri regulāri ar to nodarbojas un grib pamēģināt kaut ko vairāk. Ir doma iegādāties piepūšamās atrakcijas bērniem, kuri ir par mazu veikbordam, bet vēlas atpūsties pie ūdens. Ja nolemsim aktīvi darboties veikparkā arī nākamajā sezonā, tad ir iecere rīkot pasākumu, lai popularizētu parku un piesaistītu tieši jauniešus, - par veikparka attīstību nākotnē stāsta Dāvis.

Sarunas turpinājumā par veikparka attīstību nākotnē Dāvis stāsta: - Vēl vajadzētu labiekārtot veikparka apkārtni un piedāvāt dažādas papildu atpūtas iespējas visiem vecumiem. Iespēju, kur attīstīties, ir daudz, tikai visam ir nepieciešami līdzekļi un laiks. Pagaidām vēl neesam neko nolēmuši, skatīsimies, kā noslēgsies šī sezona un kāds laiks būs nākamajā vasarā.
Der atcerēties, ka, nākot uz veikparku, nav nepieciešamas nekādas priekšzināšanas, lai apgūtu veikošanu vai supošanu - to visu ir iespējams apgūt uz vietas.
Veikparkā obligāti ir jālieto atbilstošs inventārs, drošības vestes un ķiveres, un tas viss tiek izsniegts turpat. Alkohola reibumā uz parku nevajadzētu nākt, un ūdens tuvumā ir jābūt ļoti piesardzīgiem.


10.08.2018.