"Maketēt avīzi - tas ir specifisks darbs"
Madonas novada pašvaldības projekts "Jauniešu karjeras izvēles un amata prasmju apguve" paredz darbavietu piedāvājumu vasarā Madonas novada jauniešiem vecumā no 16 līdz 25 gadiem. Arī laikraksts "Stars" iesniedza avīzes maketētāja vakanci. Tai bija pieteicies Aleksejs Jekimovs, kas pievienojās mūsu laikraksta redakcijas komandai jūlijā. Alekseju iepazinām kā zinošu jaunieti, kas brīvi pārvalda datoru, un, prakses vadītājas Daces Sniedzes apmācīts, viņš piedalījās 10 laikraksta "Stars" numuru maketēšanā jūlijā, palaižot mūsu kolēģi atvaļinājumā.

Madonietis Aleksejs Jekimovs mācās RTU Inženierzinātņu vidusskolā Rīgā, kur padziļināti apgūst eksaktos mācību priekšmetus. Pēc vasaras brīvlaika, ko pavada savās mājās Madonā, puisis rudenī atsāks mācības 12. klasē.

- Kā izvēlējies mācīties RTU Inženierzinātņu vidusskolā?
- Būtībā ir daudz veidu, kā tikt uz šo skolu - var ar iestājeksāmeniem, arī ar sasniegumiem olimpiādēs, kad pamana panākumus. Tāds bija mans variants. Mācījos Madonas Valsts ģimnāzijā, informātiku mācījos pie skolotājas Aijas Sīles. Kad skolā mums paziņoja, ka RTU Inženierzinātņu vidusskola organizē olimpiādi, padomāju, izlēmu piedalīties - un par saviem rezultātiem guvu Pateicību. Tad arī saņēmu uzaicinājumu mācīties šajā skolā.

- Vai sevi dēvē par datoriķi?
- Kopš bērnības man patīk gan darbs ar datoru, gan elektronika. Bieži izjaucu dažādas rotaļlietas, ļoti patika lodēt. Salikt ne vienmēr izdevās, bet reizēm sanāca. Esmu iedvesmojies no tēva, kas dienesta laikā armijā izmācījās par inženiermehāniķi, kam ir eksaktā domāšana, kas arī prot būvēt. Viņš arī mūsu ģimenes māju uzbūvēja. Sapratu, kāda nozīme ir tam, ka pats savām rokām vari ko paveikt.

- Kā novērtē darba prakses mēnesi laikrakstā "Stars"?
- Tā bija mana pirmā pieredze īstajā darbā. Iemācījos strādāt komandā un sadarboties ar kolēģiem. Maketēt avīzi - tas ir specifisks darbs, kas paliks atmiņā. Taču mana pirmā darba pieredze bija patīkama, nebiju domājis, ka mans pirmais darbs būs tik foršs. Varbūt biju pārāk nopietns, bet vēlējos saprast savus pienākumus un labi paveikt to, ko no manis gaida. Sākumā bija grūti iejusties, kas īsti ir jādara, pirmajā dienā skraidīju apkārt, mēģināju saprast, bet tad - viens mirklis
un - viss aiziet. Prakses laiks "Starā" paskrēja tik ātri, kaut arī pie datora pavadītās stundas bija garas, kad vajadzēja koncentrēties. Pārnākot mājās, tā īsti vairs negribējās atkal sēsties un pavadīt laiku pie datora. Nevēlētos būt tāds, kas tikai sēž pie datora. Tā kā mans darbs bija sēdošs, jūlijā brīvajā laikā daudz skrēju. Madonā var labi skriet pa ielām. Man patīk aktīvs dzīvesveids.

- Mums paliks atmiņā, kā uz darbu ieradies ar skrituļdēli.
- Tas ir bezmaksas transportlīdzeklis, to arī nekur nevajag pieslēgt kā velosipēdu - var visur ņemt līdzi. Man to uzdāvināja dzimšanas dienā, un tā ir tik laba lieta. Mans dēlis ir longbords, kas domāts, lai pārvietotos, bet skeitbords vairāk domāts trikiem.

- Brīvbrīžos locīji dažādas papīra figūras. Kā ieinteresējies par origami?
- Origami mums mācīja skolas laikā, to apguvām rokdarbu stundās. Strādājot presē, ja ir kādi brīvi brīži, origami ir labs veids, kā izlietot papīru, jo ir daudz melnrakstu.

- Kādas vēl ir tavas intereses?
- Spēlēju ģitāru, jo mūzika ir laba atslodze pēc darba pie datora. Savulaik gāju uz Madonas BJC ģitāras pulciņu, ko vadīja Edmunds Vestmanis. Skolā mums ir grupa. Gatavojam arī priekšnesumus.

- Nākamgad pabeigsi RTU Inženierzinātņu vidusskolu, kādas domas ir par turpmākās profesijas apguvi?
- Vēl neplānoju, bet, iespējams, izvēlēšos studēt, mani vairāk interesē elektronika. Vispirms jau ir jāpabeidz 12. klase.

10.08.2018.