Noslēgusies kandidātu sarakstu iesniegšana
Otrdien noslēdzās deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 13. Saeimas vēlēšanām. Kā pēdējās savus kandidātu sarakstus Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniedza Latvijas centriskā partija un partiju apvienība „Par Alternatīvu". Latvijas centriskās partijas sarakstā iekļauti 23 deputātu kandidāti, bet partiju apvienības „Par Alternatīvu" sarakstā - 37 deputātu kandidāti. Abi saraksti iesniegti visos Saeimas vēlēšanu apgabalos - Rīgā, Vidzemē, Latgalē, Kurzemē un Zemgalē.

Kā vēsta CVK mājas lapa, tādējādi 13. Saeimas vēlēšanām savus kandidātu sarakstus kopā iesniegušas 16 partijas un partiju apvienības, tas ir par trim vairāk nekā 2014. gada Saeimas vēlēšanās. Sarakstus iesniegušas: Jaunā konservatīvā partija, Rīcības partija, Latvijas Reģionu Apvienība, „Attīstībai/Par!", Jaunā Vienotība, Zaļo un Zemnieku savienība, „No sirds Latvijai", „Progresīvie", „Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija, „Latvijas Krievu savienība", Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!"-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Politiskā partija „KPV LV", „Latviešu Nacionālisti", „LSDSP/KDS/GKL", Latvijas centriskā partija, „Par Alternatīvu".
Turpat lasāms, ka pavisam 13. Saeimas vēlēšanām iesniegtajos kandidātu sarakstos kopā pieteikti 1470 deputātu kandidātu, un uz vienu no 100 Saeimas deputātu vietām pretendē 15 deputātu kandidātu. Salīdzinot ar iepriekšējām, 12., Saeimas vēlēšanām, sarakstos pieteikto kandidātu skaits palielinājies - 2014. gadā Saeimas vēlēšanās piedalījās 1156 deputātu kandidāti.

No visiem kandidātu sarakstiem
astoņus sarakstus iesniegušas politiskās partijas un astoņus - arī politisko partiju apvienības.
13. Saeimas deputātu kandidātu vidū 68,3% ir vīriešu, bet 31,7% - sievietes. Lielākajai daļai jeb 79,2% deputātu kandidātu ir augstākā izglītība, 20,3% - vidējā izglītība, bet astoņiem kandidātiem jeb 0,5% - pamatizglītība.
Visvairāk deputātu kandidātu ir vecumā no 31 līdz 40 gadiem - 24,3% - un vecumā no 51 līdz 60 gadiem - 23,7%. Vidējais 13. Saeimas deputātu kandidātu vecums ir 44,6 gadi. Vecākajam vēlēšanām pieteiktajam kandidātam ir 88 gadi, bet jaunākajam kandidātam - 21 gads.
Lielākā daļa jeb 66,5% 13.
Saeimas deputātu kandidātu ir norādījuši, ka ir latvieši. Starp deputātu kandidātiem 4,9% ir krievu tautības, kā arī ir pārstāvētas tādas tautības kā amerikāņi, baltkrievi, ebreji, gruzīni, igauņi, karēļi, libānieši, lietuvieši, lībieši, poļi, ukraiņi un vācieši. 27% deputātu kandidātu izvēlējušies iespēju tautību nenorādīt.
Ar vēlēšanām iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, ziņām par kandidātiem un statistiku iespējams iepazīties 13. Saeimas vēlēšanu mājaslapā https://sv2018.cvk.lv.
CVK sēdē trešdien tika reģistrēti visi 16 iesniegtie kandidātu saraksti. Savukārt 13. Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izloze norisināsies šodien, 10. augustā, pulksten 13 Saeimas nama Sarkanajā zālē.
Kā zināms, pēc reģistrēšanas kandidātu sarakstus vairs nevar atsaukt, un grozījumus tajos drīkst izdarīt tikai CVK, svītrojot kandidātus, par kuriem saņemti atzinumi vai tiesas spriedumi, ka kandidāti neatbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām, vai izdarīt tehniska rakstura labojumus.


10.08.2018.