Deputātu kandidātu saraksti
Šonedēļ, otrdien, noslēdzās deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana CVK, un, kā zināms, 13. Saeimas vēlēšanām pavisam tika iesniegti 16 saraksti - par trim sarakstiem vairāk nekā iepriekšējās, 12., Saeimas vēlēšanās. - Vai tas jums bija pārsteigums, un kā tas, jūsuprāt, ietekmēs vēlētāju izvēli? - vakar vaicāju Varakļānu novada domes priekšsēdētājam Mārim Justam un Barkavas pagasta pārvaldes vadītājam Mārtiņam Tomiņam. Nav stabila līdera
- Tas, ka nākamajās Saeimas vēlēšanās ir vairāk sarakstu nekā iepriekšējās, īpašs pārsteigums man nav, bet diemžēl šī tendence neiepriecina, jo tas sadala vēlētāju balsis starp šiem daudzajiem politiskajiem spēkiem, - atzīst Māris Justs. - Iemesls tam, pēc manām domām, ir tajā apstāklī, ka politisko spēku starpā nav izteikta līdera. Sevišķi nacionālajā blokā, un tas, manuprāt, rada nopietnas bažas, ka mums nākamā valdība varētu būt diezgan nestabila un neprognozējama gan politiskajā, gan ekonomiskajā ziņā. Kā jau teicu, diemžēl pa šiem gadiem nav veidojies stabils līderis, kas varētu uzņemties politisko atbildību. Un droši vien sakarā ar šiem daudzajiem sarakstiem, kas sadalīs vēlētāju balsis, būs liels procents vēlētāju, kuri Saeimā vispār netiks pārstāvēti tādēļ, ka partijas nepārvarēs noteikto procentu slieksni.
Diemžēl arī pats šobrīd vēl neesmu īsti pārliecināts, par ko balsot. Parasti šo pārliecību nevar gūt dažu mēnešu laikā, tam ir jāveidojas ilgākā laikā, bet ir pagājuši četri gadi, kopš šī Saeima strādā, un tautai ir bijušas vairākas lielas vilšanās, līdz ar to nav izveidojies stabils spēks, uz kuru varētu paļauties un par ko balsot.

Vēlētājiem būs grūti izvēlēties
- Sanāk, šoreiz ir par trim sarakstiem vairāk? Bet parasti jau Saeimā tiek ievēlēti kādi 5-6. Katrā ziņā šī tendence nav tā pozitīvākā, jo vēlētājiem būs grūtāk izvēlēties, kā arī saprast, ko tad īsti kurš politiskais spēks piedāvā, - spriež Mārtiņš Tomiņš. - Šobrīd sociālajos tīklos dominē viena partija (KPV/LV. - B. M.), kas sevi liek izteikti manīt, pateicoties arī skandālam ar KNAB, bet cik tas viss ir patiesi, tas, protams, ir jautājums, kas jāvērtē katram vēlētājam individuāli, jo ne vienmēr ir pārliecība, ka šī pasniegtā informācija ir patiesa.
Tā ka vēlētājiem šoreiz būs grūti izvēlēties, par ko balsot. Godīgi sakot, arī pats neesmu izvēlējies, kuram sarakstam atdot savu balsi - šādas tādas domas ir, bet līdz galam vēl neesmu pārliecināts.


10.08.2018.