Aicina iesaistīties plenēra "100 krēsli Madonā" aktivitātēs
No 20. līdz 27. jūnijam Madonas mākslas skolas atbalsta biedrība aicina interesentus iesaistīties plenēra „100 krēsli Madonā" aktivitātēs. Plenēra noslēgumā paredzēts veidot izstādi Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs. Tā kā izstādes iekārtošana ir laikietilpīgs process, interesentiem darbi par tēmu „Krēsls" jāizveido līdz 22. jūnijam un jāiesniedz muzejā vai Madonas mākslas skolā. Par projekta līdzekļiem iegādāti 100 gleznošanas audekli, tāpēc katrs, kurš sevī jūt radošu iedvesmu un vēlas piedalīties izstādē, aicināts saņemt vienu audeklu gleznošanai Jāņa Simsona Madonas mākslas skolā.
- Ideja par krēsliem radās, domubiedru vidū risinot sarunas par Latvijas simtgadi, par svinēšanas nozīmību, - atklāj pasākuma organizatore, Madonas mākslas skolas direktore Kristīne Šulce.
- Nevilšus aizskārām domu par svētku smagumu un citreiz šķietamo bezmērķību. Diskusija pārauga reālā darbībā - projektā „100 krēsli Madonā" ar domu meklēt atbildi sevī - ko man simbolizē Krēsls.
- Krēsli var būt tik dažādi - no sēdmēbeles līdz statusa simbolam, - turpina plenēra organizatore. - Šķiet, nav spēcīgāka varas vizuālā simbola kā krēsls, kas pēc skaidrojuma ir tik vien kā sēdēšanai domāta mēbele ar atzveltni, visbiežāk paredzēta vienam cilvēkam. Velkot paralēles, nonācām pie Latvijas varas 100 Saeimas krēsliem un katra latvieša individuālajām pārdomām pirms šā gada vēlēšanām.
Jāatceras, ka viena no Latvijas kultūras kanona dizaina vērtībām ir latviešu etnogrāfiskais sēdeklis - stulpiņš. Krēsla daudzveidība un idejiskā daudzslāņainība arī radīja interesi par to, kā katrs radošs cilvēks var risināt un apspēlēt tēmu „Krēsls". Veidojot darbus, ikviens aicināts atklāt savu redzējumu, savu šābrīža emocionālo saikni un izjūtu. Vai Krēsls būs dizaina objekts, dejas un kustības līnija vai asociāciju virkne, to Madonas muzeja izstāžu zālēs redzēsim izstādes atklāšanas dienā 27. jūnijā pulksten 15. Tiek gaidītas radošas interpretācijas, darbi var būt veidoti dažādās tehnikās.
Izstādē aicināti piedalīties bērni, jaunieši, profesionāli mākslinieki, iesācēji, mākslas mīļotāji, ikviens interesents.
Projekts tiek īstenots ar Madonas novada pašvaldības, VKKF atbalstītās „Vidzemes kultūras programmas 2018" un AS „Latvijas valsts meži" finansiālu atbalstu. Glezniecības plenērs tiek organizēts Madonas pilsētā.



13.06.2018.