Mūzika un eņģeļi Madonas muzejā
Madonas pilsētas svētku ietvaros 8. jūnija vakarā muzeja izstāžu zālēs skanēja klasiskās mūzikas koncerts. Koncertā uzstājās novadnieks, LNO solists Jānis Apeinis, Francijā populārā operdziedātāja Perīna Medefa, pie klavierēm - lieliskā Agnese Egliņa. Perīna Medefa ir starptautiski atzīts soprāns, dzimusi Lionā un jau deviņu gadu vecumā debitējusi Lionas operā. 2008. gadā dziedātāja ieguva galveno balvu starptautiskajā operdziedātāju konkursā Barselonā.
Abi operdziedātāji ir pāris, un uz Madonu ģimene bija paņēmusi līdzi arī savu mazo meitiņu Luisi. Profesionāli un vienlaikus jutīgi emocionāli abi mākslinieki koncertēja vakara romantiskajā gaisotnē.
Sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā muzeja izstāžu zālēs tika atklāta fotogrāfiju izstāde „Bordo vīni". Bez tam, pateicoties sadarbībai ar Anīkšču pašvaldību Lietuvā, muzeja lielajās zālēs šobrīd eksponēta kolekcija no sadarbības pilsētas Anīkščiem. Tā ir brīnišķīga dāvana skatītājiem no Anīkšču mākslas centra Eņģeļu muzeja. Šī kolekcija aizsākās no vienas personas - Beatričes Kleizaites-Vasaris kundzes, kas Lietuvas muzejam uzdāvināja 109 eņģeļu lielu krājumu. Kolekcija nepārtraukti tiek papildināta ar dažādos veidolos atainotiem eņģeļiem - skulptūrām, gleznām, tekstilijām un Lietuvas tautas mākslas darbiem. Līdz jūnija beigām par šiem eksponātiem - 50 eņģeļiem -
varam priecāties un tos apskatīt Madonas muzejā.


13.06.2018.